2017-05-11 19:21 Lilianna Szymczak , fot. Marcin Rajczak

O tajnikach motywacji

Dlaczego marzenie trzeba przekuć w działanie i tak bardzo ważne są detale? Jak istotne w życiu są porażki i czy da się je przekuć w sukces? Na te i wiele innych pytań w niezwykle interesującym wykładzie zorganizowanym we współpracy Lecha Poznań, Uniwersytetu SWPS i Sport Analytics odpowiedział psycholog sportu dr Marcin Kochanowski. Spotkanie w stadionowym klubie muzycznym B17 przyciągnęło prawie 200 słuchaczy.

- Spotykamy się w miejscu idealnym do dyskusji na temat przenikania się sportu i wiedzy. Lech Poznań jest bowiem klubem, któremu takie pojęcia jak rywalizacja, walka, czy presja nie są obce - mówił tuż przed rozpoczęciem wykładu rzecznik prasowy Lecha, Łukasz Borowicz. - A świat wiedzy, środowisko psychologów sportowych taką tematyką zajmuje się od lat. I podkreśla się tu jedno: bez odpowiedniej motywacji żaden profesjonalny sportowiec nie osiągnie swoich celów i sukcesu.

Czwartkowa prelekcja dr Kochanowskiego, która rozpoczęła się chwilę później, otworzyła cykl wykładów dotyczących zarządzania, marketingu, analizy oraz psychologii w sporcie. Z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się jej nie tylko studenci, słuchacze, czy kibice, ale również zawodnicy drużyn juniorskich oraz zespołu rezerw Kolejorza.

Prawie dwustuosobowa publiczność miała okazję od podstaw poznać procesy wpływające na odpowiednią motywację, które zostały podparte przykładami takich sportowców jak Michael Jordan, Michael Phelps, Novak Djoković i Rafa Nadal, a także Justyna Kowalczyk, Karol Bielecki, Robert Korzeniowski, Otylia Jędrzejczak czy Leszek Blanik.

- Bardzo wyczuwalne było, że dr Kochanowski nie jest tylko teoretykiem, ale również praktykiem. Jego praca przy reprezentacji olimpijskiej pozwoliła mu bardzo dobrze poznać umysły i uczucia sportowców, a to wielka wartość. Zresztą duża koncentracja i zaangażowanie naszych zawodników w wykład to tylko potwierdzają - przyznał po zakończeniu spotkania trener bramkarzy Akademii Lecha Poznań, Dominik Kubiak.

- Na koniec opowiem Wam o moim marzeniu z czasów, gdy miałem 8 lat - zaskoczył wykładowca. - Wtedy powiedziałem sobie, że kiedyś założę dres reprezentacji Polski i wyjadę na Igrzyska Olimpijskie. Oczywiście moja mama z pobłażaniem powiedziała pewnie coś w stylu: tak Marcinku, tak, masz prawo marzyć. Ale kiedy dobrych 20 lat później wchodziłem na tartan stadionu w Londynie, nie jako sportowiec, a psycholog sportowy kadry olimpijskiej, miałem gęsią skórkę, bo właśnie spełniałem to marzenie z dzieciństwa. I uwierzcie mi, że choć w sporcie trochę mi zabrakło, to nigdy nie ustałem w dążeniu do realizacji tamtego planu. I tak właśnie działa motywacja. Nie ustawajcie w codziennej walce, by osiągnąć cel, nigdy się nie poddawajcie.

Drugi wykład - również otwarty - zostanie przeprowadzony w czerwcu w murach Uniwersytetu SWPS, a prowadzącymi będą prezesi Lecha Poznań. Na wrzesień natomiast zaplanowana jest konferencja naukowa, która także jest wydarzeniem promującym kierunek studiów podyplomowych „Zarządzanie, marketing i analityka w sporcie”, a jednym z głównych jego partnerów jest Lech Poznań.

Zainteresowanych obejrzeniem retransmisji wykładu dr Marcina Kochanowskiego zapraszamy już wkrótce do LechTV.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij