2018-07-16 19:35 Adrian Gałuszka , fot. Adam Ciereszko

Nowy sztab rezerw

Poznaliśmy wszystkich członków sztabu szkoleniowego drugiej drużyny Lecha Poznań. W jego skład oprócz szkoleniowca Dariusza Żurawia wejdzie jego asystent, Karol Bartkowiak, trener bramkarzy Dominik Kubiak, a także Karol Kikut zajmujący się przygotowaniem fizycznym tego zespołu.

Sztab, który prowadził rezerwy w ubiegłych rozgrywkach, na czele z opiekunem Ivanem Djurdjeviciem w całości przeszedł do pierwszej drużyny Kolejorza. Miało to miejsce w czerwcu, ale jak zapewnia dyrektor szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski, klub był przygotowany na nadchodzące zmiany. – Była to sytuacja nagła, ale trenera Żurawia zatrudniliśmy bardzo sprawnie. Zna on specyfikę Lecha oraz jego akademii, prowadził wcześniej z powodzeniem samodzielnie drużyny seniorskie, więc przy tym wyborze nie było żadnych wątpliwości – twierdzi Ulatowski.

Asystentem szkoleniowca rezerw został trener Karol Bartkowiak, który z akademią związany jest od wielu lat. Najpierw trenował w niej jako młody zawodnik, a następnie sam prowadził jej juniorskie ekipy. - Zdecydowaliśmy się na trenera Bartkowiaka, można powiedzieć nestora naszych grup poznańskich. Liczymy na jego znajomość metodologii naszej pracy oraz dalszą realizację jej założeń - podkreśla dyrektor szkolenia akademii.

Na ławce ekipy rezerw zasiądzie także Dominik Kubiak, który zastąpi Zbigniewa Pleśnierowicza w roli trenera bramkarzy. Ulatowski nie ukrywa, że problemu z tym wyborem nie miał żadnego. - Trenera Kubiaka cechuje doświadczenie w pracy w naszej akademii. W momencie, gdy trener Pleśnierowicz przeszedł do pierwszego zespołu, to właśnie Dominik stał się głównym kandydatem do objęcia po nim funkcji. W akademii posiadamy grono szkoleniowców, z których pracy jesteśmy zadowoleni, więc jest to jak najbardziej naturalna zmiana - twierdzi. Ponadto trener Żuraw zdecydował się na współprace z odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne Karolem Kikutem, który również doskonale funkcjonowanie akademii. - Trener Żuraw powiedział nam jasno, że chciałby mieć odpowiednią osobę do przygotowania motorycznego swojego zespołu, więc także trener Kikut znajdzie się w jego sztabie - podsumowuje Ulatowski.

Następne mecze

Sobota 17.04 godz.17:30
Raków Częstochowa
vs |
Lech Poznań
Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij