2020-11-20 13:10 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Nowy kontrakt Dariusza Żurawia

Dariusz Żuraw podpisał z Lechem Poznań nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. - Bardzo dziękuję szefom klubu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. To daje jeszcze większą motywację do pracy - podkreśla trener Kolejorza.

Dariusz Żuraw, który kilka dni temu skończył 48 lat, przejął zespół w końcówce sezonu 2018/2019. Drużynę, która zajęła dopiero ósme miejsce w rozgrywkach, czekała latem rewolucja kadrowa. Budowę trzeba było właściwie zaczynać od podstaw. I stworzona ekipa na koniec nieco wydłużonych rozgrywek 2019/2020 wywalczyła wicemistrzostwo Polski oraz dotarła do półfinału Pucharu Polski, a po krótkiej przerwie letniej awansowała do Ligi Europy w znakomitym stylu, z bilansem czterech wygranych i trzynastoma golami strzelonymi oraz zaledwie jednym straconym.

- Chcemy iść drogą jaką sobie wyznaczyliśmy. W ostatnich miesiącach wielokrotnie podkreślaliśmy, że bardzo ważna w tym kontekście jest konsekwencja w działaniu. I mogę zagwarantować, że nam tego nie zabraknie. Mamy określony, rozpoznawalny, ofensywny styl gry, który oczywiście ciągle chcemy ulepszać. Mamy coraz więcej wychowanków z naszej klubowej akademii w pierwszym zespole, chcemy na tą naszą zdolną młodzież w dalszym ciągu stawiać. Mamy też udział w fazie grupowej Ligi Europy, do której wróciliśmy po pięciu latach, a znaleźliśmy się w niej także jako pierwszy polski klub od czterech sezonów. Pracował na to sztab ludzi, ale nieoceniona jest w nim rola trenera pierwszego zespołu, czyli Dariusza Żurawia. Dlatego zdecydowaliśmy o tym, żeby związać się ze szkoleniowcem na dłużej, do czerwca 2023 roku - mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Dotychczasowa umowa obowiązywała do końca obecnego sezonu, czyli 30 czerwca 2021. Żuraw był w swojej karierze obrońcą, ale w pracy trenerskiej stawia konsekwentnie na ofensywną taktykę. Za styl Lech jest regularnie chwalony przez ekspertów. Podobnie jak za umiejętne wprowadzanie młodzieży do składu. A do tego doszedł jeszcze sukces w postaci fazy grupowej Ligi Europy.

- Bardzo dziękuję szefom klubu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, proponując nowy kontrakt. To daje jeszcze większą motywację do pracy, choć rok temu nakreśliłem plan rozwoju drużyny i staram się go konsekwentnie realizować - podkreśla trener Kolejorza. - Staramy się łączyć grę na trzech frontach, co nie jest łatwe. Jasne, w tym momencie w lidze nie mamy tylu punktów, ile byśmy chcieli. Ale też wiem, że wszystko jeszcze możemy nadrobić. W każdym razie na pewno do celu zaprowadzi nas takie działanie, jak do tej pory, czyli codzienna, żmudna praca. Inaczej się nie da, nie ma drogi na skróty - dodaje.

Żuraw pracuje na stanowisku pierwszego trenera Kolejorza dokładnie 600 dni. W XXI wieku dłuższy staż przy Bułgarskiej mieli tylko Nenad Bjelica (618), Mariusz Rumak (897), Czesław Michniewicz (975) oraz Franciszek Smuda (1115). Średnia punktów na mecz obecnego szkoleniowca to w tym momencie 1,74. Nieco lepsi byli tutaj tylko Bjelica, Rumak, Smuda oraz Jacek Zieliński.

Następne mecze

Sobota 08.05 godz.20:00
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij