2020-08-04 19:49 Maciej Sypuła , fot. Przemysław Szyszka

Nowa funkcja Bartkowiaka

Od początku sezonu 2020/21 trener Karol Bartkowiak będzie pracował w Lechu Poznań w nowej roli. Dotychczasowy asystent Dariusza Żurawia będzie drugim szkoleniowcem w drużynie rezerw Kolejorza, a równocześnie ma pełnić ważną funkcję łącznika między pierwszym i drugim zespołem. Ma to pomóc jeszcze bardziej usprawnić proces wprowadzania wychowanków klubowej akademii do ekstraklasowej drużyny.

Dla Karola Bartkowiaka będzie to powrót do pracy z drugą drużyną niebiesko-białych, którą prowadził z dobrymi efektami wspólnie z trenerem Żurawiem od początku sezonu 2018/19. Obaj szkoleniowcy położyli wówczas podwaliny pod zespół, który później - już pod wodzą Rafała Ulatowskiego - wywalczył awans do drugiej ligi. Teraz 38-letni szkoleniowiec zostanie asystentem trenera Ulatowskiego, który dalej będzie pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca rezerw Kolejorza i pozostanie także dyrektorem szkolenia Akademii Lecha. Dodajmy, że jako asystent w drugiej drużynie nadal będzie pracować Przemysław Małecki.

W wypełnianiu nowej roli łącznika między drużynami - ekstraklasową i drugoligową - trenerowi Bartkowiakowi ma zaś pomóc doświadczenie zebrane w ostatnich kilkunastu miesiącach podczas pracy z pierwszym zespołem, w którego sztabie był niemal nieprzerwanie od listopada 2018 roku. Najpierw został asystentem trenera Żurawia, gdy objął on funkcję tymczasowego szkoleniowca, a później kontynuował pracę z ekstraklasową drużyną w sztabie Adama Nawałki. Od marca 2019 roku Bartkowiak ponownie pełnił funkcję asystenta trenera Żurawia w pierwszym zespole i na koniec sezonu świętował z nim wywalczenie wicemistrzostwa Polski.

- Karol przez rok z nami blisko współpracował, był na każdym treningu i naszym celem jest to, by teraz tę pracę i filozofię gry wypracowaną w pierwszej drużynie przenosił także do drugiego zespołu. Chcemy, aby obie nasze ekipy grały podobnie, bo to ułatwi piłkarzom przechodzenie z jednej do drugiej, a Karol w roli łącznika między nimi ma to ułatwić. To była dobrze przemyślana decyzja. Karol nadal ma być stałym gościem na zajęciach pierwszej drużyny, będzie podpatrywał, jak na co dzień pracujemy, a potem będzie pomagał przenosić to także do zespołu rezerw - wyjaśnia trener Dariusz Żuraw.

Trenerowi Karolowi Bartkowiakowi życzymy powodzenia i sukcesów w pełnieniu nowej funkcji!

Następne mecze

Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij