2023-01-25 10:22 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Nieoczekiwana szansa Gurgula

Przed nieoczekiwaną szansą stanął w ubiegłych dniach wychowanek Lecha Poznań, Michał Gurgul. W obliczu urazów graczy na swojej pozycji 16-letni stoper wystąpił w niedawnym meczu kontrolnym Kolejorza z Hansą Rostock (4:0), w którym pokazał się z dobrej strony. - Zachowuję spokój, to tylko jeden sparing - mówi zdecydowanie lechita, który w tym tygodniu trenuje z drużyną trenera Johna van den Broma.

W przypadku urodzonego w Poznaniu zawodnika trzeba powiedzieć, że wydarzenia potoczyły się dla niego w ostatnich tygodniach lawinowo. Jeszcze jesienią występował on na boiskach Centralnej Ligi Juniorów, będąc jedną z najważniejszych postaci bloku defensywnego zespołu szkoleniowca Bartosza Bochińskiego. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął już w ekipie rezerw niebiesko-białych, gdzie wraz z Mateuszem Wójcikiem stawiał swoje pierwsze kroki w dorosłym futbolu. Okazja do zagrania po raz pierwszy w seniorach w meczu przyszła znacznie szybciej, niż mógł przypuszczać. Zobaczyliśmy go bowiem w sobotnim sparingu Kolejorza z Hansą Rostock, kiedy to partnerował na środku defensywy Filipowi Dagerstålowi.

- W środę wieczorem po treningu w drugim zespole trener Artur Węska przekazał mi informację, że na czwartek i piątek pojadę do pierwszej drużyny z możliwością zagrania w sparingu. Pojawiło się wiele myśli, ale najważniejsze, że to dla mnie świetna nauka na przyszłość. Podczas samego meczu czułem się w porządku, dostałem też dużo wsparcia od kolegów dookoła, więc byłem dodatkowo zmotywowany. To jednak tylko jeden sparing, spokojnie - podkreśla Gurgul, który jesienią uzbierał czternaście spotkań w Centralnej Lidze Juniorów.

Młody obrońca został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy we wtorek, a od początku tygodnia w dalszym ciągu trenuje przy Bułgarskiej. Cały czas czeka na decyzję odnośnie swojej najbliższej przyszłości, ale jak sam zaznacza, do sprawy podchodzi na chłodno. Cieszy go każdy kolejny trening, bo spełnia w ten sposób marzenia z dzieciństwa. Nie ukrywa jednak przy tym, że poziom na zajęciach pierwszej drużyny jest bardzo wysoki. - Nic się nie zmieniło, cały czas pracujemy. Jest trochę przeskok między pierwszą, a drugą drużyną, ale i tam mam cały czas wiele do nauczenia i na tym się koncentruję - kończy 16-letni stoper.

Następne mecze

Sobota 16.12 godz.20:00
Radomiak Radom
vs |
Lech Poznań
Sobota 10.02 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij