2015-01-16 00:00 Łukasz Borowicz fot. Adam Ciereszko

Niemożliwe stało się możliwe. Jevtić zostaje

Darko Jevtić zostaje w Lechu Poznań i będzie jego zawodnikiem do końca sezonu 2017/2018. Pomimo wielu obaw o to, że wróci do macierzystego klubu, wychowanek FC Basel podpisał 3,5-letni kontrakt z Kolejorzem!

Darko Jevtić zostaje w Lechu Poznań i będzie jego zawodnikiem do końca sezonu 2017/2018. Pomimo wielu obaw o to, że wróci do macierzystego klubu, wychowanek FC Basel podpisał 3,5-letni kontrakt z Kolejorzem!

Jevtić trafił do Kolejorza na roczne wypożyczenie w lipcu, jednak jego klub zastrzegł sobie możliwość sprowadzenia go z powrotem do Bazylei po rundzie jesiennej sezonu 2014/2015. Szwajcar zaakceptował jednak propozycję z Bułgarskiej, a kluby uzgodniły warunki definitywnej zmiany barw piłkarza i dopinają formalności.

- Nie ukrywam, że obawialiśmy się o przyszłość Darko w Lechu Poznań. Jesienią zrobił na nas bardzo dobre wrażenie i bardzo chcieliśmy go zatrzymać. Udało nam się osiągnąć porozumienie z FC Basel i możemy już spać spokojnie. Chyba możemy powiedzieć, że co na przełomie listopada i grudnia wydawało się niemożliwe, stało się możliwe i to nasz wielki sukces - cieszy się Piotr Rutkowski, wiceprezes Kolejorza.

Jesienią Jevtić rozegrał 24 mecze, z czego 16 w pełnym wymiarze czasowym. Strzelił 4 gole i miał 2 asysty. W końcówce rundy był jednym z motorów napędowych drużyny. Chęć dalszej pracy ze szwajcarskim piłkarzem serbskiego pochodzenia wielokrotnie podkreślał też trener Maciej Skorża.

- Mam sporo frajdy ze współpracy z tym zawodnikiem. Z każdą rundą kibice będą mieli coraz więcej przyjemności z jego gry - mówił jeszcze w grudniu szkoleniowiec poznańskiej drużyny. Zdania nie zmienił.

Zakontraktowanie Jevticia było jednym z najważniejszych celów Lecha Poznań na to okienko transferowe. - Oczywiście nie oznacza to, że nie prowadzimy zaawansowanych rozmów z innymi zawodnikami. Ich finalizacja jest zależna od wielu czynników, a sytuacja bardzo dynamiczna. Kilka dni temu musieliśmy zrezygnować z zakontraktowania zawodnika, bo złapał kontuzję i wróci do zdrowia dopiero wiosną. Działamy dalej - kończy wiceprezes Rutkowski.

Następne mecze

Środa 24.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 27.04 godz.18:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij