2016-05-18 11:20 Mateusz Szymandera fot. Adam Ciereszko

Nielsen piłkarzem Kolejorza

Lasse Nielsen w środę przed południem podpisał trzyletni kontrakt z Kolejorzem. To drugi transfer Lecha Poznań w przerwie między rozgrywkami. - Na razie wszystko tutaj jest fantastyczne - mówi piłkarz.

 

Lasse Nielsen w środę przed południem podpisał trzyletni kontrakt z Kolejorzem. To drugi transfer Lecha Poznań w przerwie między rozgrywkami. - Na razie wszystko tutaj jest fantastyczne - mówi piłkarz.

29-letni Duńczyk ostatnie dwa lata był piłkarzem Odense, w którego barwach zagrał w 59 meczach. - To zawodnik, który dobrze gra w destrukcji i ma wysoki poziom przywództwa. W odpowiedniej konfiguracji środkowych obrońców może być silnym punktem zespołu. Nie panikuje pod presją. Nie boi się kontaktu z rywalem, jest też agresywny w grze jeden na jeden - mówi prezes Kolejorza Karol Klimczak.

Z podpisania umowy z nowym klubem zadowolony jest sam piłkarz. - Spędziłem w Poznaniu trzy fantastyczne dni. Ludzie w klubie są dla mnie bardzo mili. Jestem dumny, że tutaj jestem. Stoję teraz na stadionie i patrzę na swoją przyszłość z wielką przyjemnością. Czeka mnie kolejny krok w karierze i muszę się do niego dobrze przygotować. Nie mogę się doczekać spotkania z kibicami - przyznaje Nielsen.

O miejsce w składzie Kolejorza będzie rywalizował z Paulusem Arajuurim i Maciejem Wiluszem. - Bardzo dobrze gra głową, odważnie atakując piłkę w każdym kontakcie. Jego zaangażowanie i koncentracja w działaniach defensywnych stoi na bardzo wysokim poziomie. Potrafi asekurować partnerów z linii pomocy a także z linii obrony - zaznacza prezes.

Środkowy obrońca był związany ze swoim poprzednim klubem kontraktem, który obowiązuje do 30 czerwca. Otrzymał jednak od swojego klubu zgodę na to, żeby trenować z nowym klubem od początku przygotowań. Z nowymi kolegami z szatni po raz pierwszy spotka się 13 czerwca. W Lechu będzie występował z numerem 3.

Następne mecze

Środa 24.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 27.04 godz.18:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij