2022-10-26 20:28 Lech Poznań , PC Michał Jakubowski

Niebiesko-białe odpadają z Pucharu Polski

W meczu 1/32 finału Pucharu Polski Kobiet zawodniczki Lecha Poznań UAM przegrały z Pogonią Tczew 0:1 i odpadły z tych krajowych rozgrywek.

Premierowy mecz niebiesko-białych w Pucharze Polski już za lechitkami. Zawodniczki trenerki Alicji Zając - jako beniaminek 2. Ligi - po raz pierwszy miały szansę zagrać w krajowym pucharze na szczeblu centralnym i już w początkowej fazie czekało na nie niezwykle trudne zadanie. Los skrzyżował bowiem piłkarki Kolejorza z zespołem z ekstraligi, z Pogonią Tczew.

Drużyna z Pomorza - podobnie jak lechitki - jest beniaminkiem, ale o dwie ligi wyżej i rozgrywa właśnie swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Środowe przeciwniczki lechitek do tej pory legitymują się ligowym bilansem dwóch zwycięstw, a także sześciu porażek. Dodatkowo tylko raz w swojej historii, w sezonie 2019/20, wygrały dwie pierwsze rundy Pucharu Polski pokonując kolejno Gwiazdę Toruń 3:0 i Olimpię II Szczecin 8:0.

Początek meczu rozgrywanego w środowy wieczór na Morasku należał do gości, jednak bardzo dobrze w defensywie wyglądały niebiesko-białe. W pierwszej połowie, jeśli chodzi o lechitki, to szanse miały Patrycja Kwiatkowska, ale dosyć lekki strzał został wybity przed linią bramkową, a także Paula Fronczak, która dwukrotnie dobrze dośrodkowywała w pole karne Pogoni.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej otwarta, a często pod bramką Kolejorza gościły zawodniczki Pogoni. W bramce dobrze spisywała się Anna Laskowska, która dobrze oddalała zagrożenie. Pod koniec meczu gra się zaostrzyła, czego efektem była seria rzutów wolnych wykonywanych przez gości. W 90. minucie jeszcze drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę obejrzała piłkarka z Tczewa i wydawało się, że zaraz rozpocznie się dogrywka. Niestety to się nie stało. W ostatniej akcji meczu jedna z lechitek zagrała ręką, za co pani arbiter podyktował rzut karny.

Tym samym po walce niebiesko-białe odpadły z rozgrywek Pucharu Polski. Kolejne starcie zawodniczki Kolejorza rozegrają już w sobotę, 29 października o 12:00 na Morasku. Rywalkami lechitek będzie WAP Włocławek i liczymy w tym meczu na pewne zwycięstwo!

Lech Poznań UAM - Pogoń Tczew 0:1 (0:0)

Bramka: 90.+5 - karny
Żółte kartki dla Lecha: Wojtkowiak, Betka, Fronczak
Czerwona kartka dla Lecha: Przybył

Lech Poznań UAM: Anna Laskowska - Maja Kuleczka, Zuzanna Sawicka, Aleksandra Betka - Paula Fronczak (68. Dominika Drzewiecka), Klaudia Wojtkowiak, Zofia Rosińska, Zofia Porada (46. Patrycja Małyszka), Julia Przybył - Łucja Teofilewska (54. Martyna Lechna), Patrycja Kwiatkowska (68. Martyna Nowaczyk)