2018-06-20 17:24 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Nie możemy lekceważyć rywala

- Naszym obowiązkiem jest awans, a największym błędem jaki możemy popełnić jest lekceważenie przeciwników. Nie możemy mówić, że jesteśmy lepsi. Do każdego rywala musimy podejść bardzo profesjonalnie - podkreśla trener Kolejorza, Ivan Djurdjević.

Zespół, którym opiekuje się od początku letnich przygotowań, w środę poznał rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. Tym będzie Gandzasar Kapan. To armeński zespół, dla którego rywalizacja z Lechem będzie szóstym występem w europejskich pucharach. W poprzednim sezonie ten klub zajął trzecie miejsce w lidze. Zdobył też krajowy puchar, w którym pokonał mistrza, czyli Alashkert FC.

- Chcemy zagrać dobry mecz u siebie, a potem w rewanżu. Nie ma co marudzić na to, że jest daleko. Musimy się dostosować do warunków, jakie nas spotykają. Tego, że zagramy w Aremeni nie zmienimy. Na pewno będzie gorąco, ale tak też jest w trakcie zgrupowania w Opalenicy - zaznacza Djurdjević, który jako zawodnik latał z Kolejorzem na pucharowe mecze do Azerbejdżanu i Kazachstanu. Zdaje więc sobie sprawę z trudnościami związanymi z długimi podróżami.

W tym przypadku lechitów czeka nieco krótsza podróż. Do pokonania będą mieli jednak ponad 3 tys. km. - Jako zawodnik też podróżowałem kilka tysięcy kilometrów na mecze. Wiele przeszedłem w życiu i nauczyłem się tego, że musimy się dostosować do sytuacji. Nie możemy marudzić, bo nic nie zmienimy. Wiemy, że jeśli chcemy przejść dalej to musimy wygrać. Większość z nas nigdy nie była w Armenii. To będzie okazja do poznania nowego kraju i futbolu - zaznacza Djurdjević.

Dla Serba logistyka oraz trudności związane z analizą rywala nie mają większego znaczenia. Liczy się dla niego tylko i wyłącznie dobra gra, za którą pójdzie dobry wynik. Szkoleniowiec ostrzega jednak przed lekceważeniem przeciwnika. - Przede wszystkim nie możemy myśleć o tym, że łatwo awansujemy. Już w pierwszym meczu musimy zagrać dobrze. Musimy pamiętać o tym, że jesteśmy faworytem. Nasz rywal nie ma nic do stracenia, a my możemy najeść się wstydu. Jeśli oni przegrają z nami, to każdy uzna, że to normalne. Jeśli wygrają, to będą bohaterami - zauważa trener Lecha.

Sztab i zawodnicy Kolejorza w tym momencie jednak koncentrują się na przygotowaniach do sezonu, a nie pierwszego dwumeczu w pucharach. - Wiemy, że jeśli będziemy dobrze pracować, to osiągniemy dobry wynik. Z naszej pracy musi wyjść pokora. Chcemy od pierwszego spotkania zagrać dobrze i prezentować nasz model gry. Musimy po prostu zagrać jak najlepiej potrafimy - podkreśla Djurdjević. - Od początku przygotować pracujemy ciężko. Liczy się dla nas jakość pracy, bo tak też chcemy grać. Prezentując wysoką jakość - kończy.


Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij