2017-05-30 10:33 Filip Budziński , fot. Przemysław Szyszka

Napięty terminarz juniorów młodszych

Juniorzy młodsi wkraczają w końcową fazę rozgrywek grupowych w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego są już pewni awansu do półfinału, jednak teraz rozegrają trzy mecze w przeciągu dziewięciu dni.

Pierwszy z nich, przeciwko Lechii Gdańsk zakończył się zwycięstwem niebiesko-białych 2:1. Kolejny rozegrają już w przyszłą środę, 31 maja przeciwko AP Pogoni Szczecin, a 4 czerwca zmierzą się z Wartą Poznań. - Jak do tej pory zawsze dobrze sobie radziliśmy z takimi okresami i sądzę, że tym razem będzie podobnie - mówi szkoleniowiec. - Nigdy nie narzekaliśmy na napięty terminarz. Staramy się kontrolować obciążenia zawodników w taki sposób, aby byli oni przygotowani do każdego z tych meczów - dodaje.

Poza intensywnym okresem ligowym, trzech zawodników zespołu juniorów młodszych - Wiktor Pleśnierowicz, Kacper Janiak i Oskar Nowak - brali udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-16. Pierwszy z nich zagrał pełne 160 minut w dwumeczu z Rumunią, Janiak rozegrał 120 minut, a Nowak zagrał jedną połowę w pierwszym spotkaniu. - Bierzemy pod uwagę to, że trzech naszych zawodników zagrało w tygodniu w reprezentacji Polski i będą oni troszkę bardziej oszczędzani. Będziemy z nich korzystać, tak aby zawodnicy byli gotowi do kolejnych spotkań w optymalny sposób - zaznacza Bochiński.

Trener juniorów młodszych uważa, że każda drużyna co jakiś czas potrzebuje okresu, w którym intensywność rozgrywanych gier będzie większa. - Na najwyższym poziomie jest to już coś normalnego. Zawodnicy, których do tej gry na "topie" przygotowujemy powinni odczuć taką intensywność. Oczywiście niedobrze byłoby grać cały miesiąc co 3 dni, bo dla młodych organizmów czas regeneracji jest tak samo ważny, jak okres treningów. Mimo wszystko jak najbardziej jestem za rozgrywaniem meczów co trzy dni raz na jakiś czas - kończy.

Następne mecze

Piątek 26.02 godz.20:30
Warta Poznań
vs |
Lech Poznań
Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij