2023-09-20 11:11 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Najwyższa frekwencja w sezonie

Enea Stadion to miejsce, na którym zanotowaliśmy najwyższą w tym sezonie frekwencję na meczu PKO BP Ekstraklasy. Niedzielne derby Poznania przy Bułgarskiej pomiędzy Wartą a Lechem (0:2) oglądało z trybun 28 419 kibiców.

Pobity został dotychczasowy rekord, który wynosił 27 079 i padł podczas konfrontacji Legii Warszawa z Widzewem Łódź (3:1) na stadionie przy Łazienkowskiej w stolicy. W minionej kolejce świetny wynik był również podczas Wielkich Derbów Śląska, które na stadionie w Zabrzu oglądało ponad 22 tysiące widzów.

Wynik z konfrontacji Zielonych z Niebiesko-Białymi może zostać pokonany właściwie tylko na trzech stadionach w Ekstraklasie, gdzie pojemność jest wyższa od tej na derbach. To obiekt Legii Warszawa, a także Tarczyński Arena we Wrocławiu, gdzie gra Śląsk oraz oczywiście nasz dom przy Bułgarskiej, który może pomieścić ponad 40 tysięcy.

Pewne jest w tym momencie to, że - tak jak zapowiadaliśmy - mieliśmy najlepszy wynik na derbach Poznania w Ekstraklasie. Tutaj poprawiony został znacznie wynik z sezonu 2021/2022, kiedy to jesienią mieliśmy na sektorach 22 799 osób. Zresztą sprzedaż w ostatnich dniach niesamowicie przyspieszyła, bo szacowaliśmy, że frekwencja będzie na poziomie 24-25 tysięcy, a przyszło o ponad trzy tysiące więcej, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Warto też wtrącić, że Warta uzyskała najlepszy swój wynik frekwencyjny w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej - do tej pory najlepszym był ten z ubiegłorocznych derbów, kiedy pojawiło się blisko 19 tysięcy widzów. Mówimy tutaj jednak o Ekstraklasie, bo rekord naszego lokalnego rywala padł w 1971 roku. Wówczas na Stadionie Edmunda Szyca zjawiło się 50 tysięcy osób. Główną atrakcją był jednak finisz etapu kolarskiego Wyścigu Pokoju, a przystawką potyczka wówczas drugoligowych Zielonych z ŁKS Łódź.

Na koniec dodajmy jako ciekawostkę, że w minionej kolejce Ekstraklasy mieliśmy również najniższą jak do tej pory frekwencję. Na stadionie Cracovii mecz Puszczy Niepołomice ze Śląskiem Wrocław (1:3) oglądały 1992 osoby.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij