2016-03-01 19:00 Bartosz Aleksandrowicz

Najmłodsi pod skrzydłami mistrzyń

Od niedzieli w Lechu mamy nie tylko mistrzów, ale i piłkarskie mistrzynie Polski. Po tytuł najlepszych w krajowym futsalu sięgnęły zawodniczki AZS UAM Poznań, a wśród nich dwie trenerki Lech Poznań Football Academy - Alicja Zając i Ada Sikora.

Od niedzieli w Lechu mamy nie tylko mistrzów, ale i piłkarskie mistrzynie Polski. Po tytuł najlepszych w krajowym futsalu sięgnęły zawodniczki AZS UAM Poznań, a wśród nich dwie trenerki Lech Poznań Football Academy - Alicja Zając i Ada Sikora.

Hegemon zdetronizowany

Najlepszy zespół w futsalowej ekstralidze kobiet wyłoniony został w weekend w hali na Morasku. Decydujące o medalach zmagania rozegrano w formule turnieju Final Four. W wielkim finale "Akademiczki" pokonały faworyzowany AZS UJ Kraków. - W pierwszej połowie rywalki prowadziły grę, długo utrzymywały się przy piłce, ale nie stworzyły sobie groźnej sytuacji. To my miałyśmy trzy kontry - dwie moje - w których fatalnie się zachowałam. W przerwie przemyślałam te zagrania i w drugiej połowie udało się zdobyć gola - opowiada Alicja Zając, która otworzyła wynik spotkania. Ostatecznie poznanianki wygrały 2:1.

Podwójny sukces

Tytułem mistrzowskim pochwalić się mogą dwie trenerki Lech Poznań Football Academy. Zając prowadzi grupę pięcio- i sześciolatków trenującą przy Bułgarskiej, a Ada Sikora zajmuje się najmłodszymi lechitami na Piątkowie. Co ciekawe, do wielkiego sukcesu poznańskiego futsalu doprowadziły wspólnie z koleżankami, przeciwko którym tydzień wcześniej rywalizowały w Akademickich Mistrzostwach Polski. Zając i Sikora sięgnęły wówczas po srebro w barwach AZS AWF Poznań.

Kobieca przyszłość Kolejorza?

W Lech Poznań Football Academy pod opieką futsalistek rozwijają się nie tylko chłopcy, ale i być może następczynie mistrzyń. - W roczniku 2010 mam w swojej grupie Klarę. Bardzo przyjemnie się patrzy, jak jest zaangażowana. Dobrze się dogaduje i współpracuje z chłopcami i może z niej być pociecha w przyszłości - opowiada Zając nie ukrywając, że chciałaby szkolić więcej małych piłkarek. - Bardzo mi się marzy prowadzenie grupy dziewczynek. Wiem, że w innych klubach takie powstają, więc może w Lechu też się uda - mówi z nadzieją uśmiechnięta mistrzyni.

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij