2016-06-25 11:45 Mateusz Szymandera

Na lewej obronie

W trzech rozegranych do tej pory sparingach nieco z konieczności na pozycji lewego obrońcy wystąpił Maciej Wilusz. - Potrzeba czasu, żeby nauczyć się gry na tej pozycji. Cieszę się jednak z tego, że gram. To dla mnie najważniejsze - mówi obrońca Lecha.

Obecnie w zespole Kolejorza nie ma żadnego nominalnego lewego obrońcy. - Nie ma Volkova, któremu skończył się kontrakt, a Kadar jest na Euro. Mamy na zgrupowaniu Roberta Gumnego, ale on więcej dałby nam na prawej obronie. Kiedy jednak jest może zagrać na lewej stronie i radzi sobie bardzo dobrze - zaznacza Jan Urban.

Poza Robertem Gumnym szansę gry na lewej stronie otrzymuje także Maciej Wilusz. W przeszłości występował on na tej pozycji. - Było to w GKS-ie Bełchatów, gdzie też nieco z przymusu grałem z boku obrony. Wiadomo, że to nie jest moja nominalna pozycja i muszę się przestawić do tej gry - mówi 27-letni piłkarz, który z boku obrony zagrał w swojej karierze dziewięć meczów w 2012 roku.

Niewykluczone, że na początku sezonu trener Jan Urban będzie musiał skorzystać z Wilusza na lewej obronie. - wiemy, że lepiej czuje się na środku. Ma jednak lewą nogę i to w przypadku tej pozycji bardzo ważne - podkreśla szkoleniowiec Lecha. - Na tej pozycji gra się jednak inaczej. Gdy występuje na środku obrony widzę całe boisko. Mam też inne zadania, inaczej się porusza - zauważa Wilusz.

On sam bardzo optymistycznie zapatruje się na swoją grę na pozycji lewego obrońcy. - Uważam, że jeśli będę wykonywał polecenia trenera i realizował zadana to powinno być dobrze. Na tej pozycji gra się bardziej ofensywnie, trzeba włączyć się w akcje, robić przewagę. Tego biegania jest trochę więcej. Wiadomo, że trzeba też wrzucić piłkę w pole karne. Nad tym muszę pracować - przyznaje Wilusz.

Następne mecze

Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Sobota 17.10 godz.00:00
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij