2018-07-12 16:08 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Mrozek wypożyczony do Elany

Najbliższy sezon na wypożyczeniu spędzi Bartosz Mrozek. 18-letni bramkarz będzie miał okazję do gry w drugoligowej Elanie Toruń. Oba kluby podpisały umowę transferu czasowego. Piłkarz może wrócić do Lecha w zimowym oknie transferowym.

Wiosną Mrozek pełnił funkcję trzeciego golkipera Kolejorza. Regularnie grał natomiast w trzecioligowych rezerwach, w których wystąpił w szesnastu spotkaniach. Mrozek grał także w drużynie juniora starszego Kolejorza, która zagrała w finale Centralnej Ligi Juniorów. 18-latek w decydującej fazie rozgrywek był podstawowym bramkarzem juniora starszego.

Do Kolejorza trafił w lipcu 2014 roku z Akademii Piłkarskiej GKS-u Tychy. Wcześniej grał m.in. w Stadionie Śląskim Chorzó oraz Rozwoju Katowice. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Polonii Łaziska Górne, gdzie występował do ósmego roku życia. Od czterech lat gra w Kolejorzu. W tym czasie przeszedł przez wszystkie szczeble akademii.

- W ostatnich miesiącach Bartek miał okazję do regularnych treningów z pierwszą drużyną. Do dalszego rozwoju potrzebne są mu jednak nowe wyzwania. Stąd podjęliśmy decyzję o tym, aby wypożyczyć Bartka do Elany - podkreśla dyrektor sportowy akademii, Tomasz Rząsa.

Elana Toruń w poprzednim sezonie rywalizowała na poziomie trzeciej ligi. Grała w tej samej grupie, co rezerwy i wywalczyła awans na drugim poziom rozgrywkowy. Szkoleniowcem tego zespołu jest Rafał Górak.

Następne mecze

Środa 24.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 27.04 godz.18:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij