2010-06-20 00:00 Cubolan

MPJM: Lech Poznań - Korona Kielce 3:0

W pierwszym meczu pierwszej rundy barażowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych piłkarze Lecha Poznań pokonali Koronę Kielce 3:0. Bramki dla podopiecznych Przemysława Bereszyńskiego zdobyli Szymon Drewniak, Krzysztof Kołodziej i Dominik Chromiński. Rewanż w czwartek w Kielcach.
Mecz rozpoczął się niespodziewanie od ataków gości. W 4 minucie po dośrodkowaniu Bąka niecelnie główkował Piotrowski. Lech odpowiedział za sprawą uderzenia Fertikowskiego z rzutu wolnego, które pewnie wyłapał Żytniewski. Lechici mieli optyczną przewagę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Przebieg gry zmienił się w 34 minucie. Po dośrodkowaniu Maruniaka obrońcy Korony zbyt lekko wybili piłkę za pole karne, dopadł do niej Drewniak i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Korona próbowała natychmiast wyrównać, ale strzał Szadkowskiego pewnie złapał Frąckowiak. Jeszcze przed przerwą poznaniacy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Drewniak nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Kołodzieja.

Początek drugiej połowy należał do kielczan. W 42 minucie zza pole karnego nad poprzeczką strzelał Bąk. Poznaniacy szybko jednak ostudzili zapędy gości. W 45 minucie do długiego podania Machaja doszedł Kołodziej i w sytuacji sam na sam minął bramkarza i spokojnie umieścił piłkę w pustej już bramce. Trzy minuty później kolejna znakomita akcja lechitów, tym razem oko w oko z bramkarzem stanął Chromiński i Żytniewski po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Dwie szybko stracone bramki podłamały kielczan, a Kolejorz wciąż atakował. W 55 minucie po podaniu Machaja w poprzeczkę trafił Fertikowski. W 62 minucie Żytniewski ubiegł Maruniaka, ale wybił piłkę tak niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Szczupakowskiego, który pomylił się nieznacznie. W 68 minucie znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Chromiński, ale z sytuacji jeden na jeden górą wyszedł bramkarz Korony. Goście w drugiej połowie tylko raz zagrozili bramce Frąckowiaka, ale golkiper Lecha poradził sobie z uderzeniem Ksela i spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem poznaniaków, którzy przed meczem rewanżowym są w bardzo korzystnej sytuacji.

Lech Poznań - Korona Kielce 3:0 (1:0)

Bramki: 34. Drewniak, 45. Kołodziej, 48. Chromiński

Żółte kartki: Sadowski - Grund

Sędzia: Daniel Stefański (Kujawski ZPN)

Lech: Frąckowiak - Piotrowski, Sadowski, Łągiewka (72. Niemczyk), Szczupakowski - Chromiński (80. Anioła), Fertikowski (69. Kuza), Drewniak - Graś (37. Machaj), Kołodziej (76. Baraniak), Maruniak (77. Serafin)

Korona: Żytniewski - Smolarczyk (63. Sosiński), Grund, Zawadzki, Bednarski - Papka (78. Obara), Zawierucha (72. Ksel), Groszek (52. Motyl), Szadkowski (41. Seweryn) - Piotrowski (52. Duliński), Bąk