2021-01-18 15:08 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Mniejsze obciążenia lechitów

Piłkarze Lecha Poznań poniedziałek na zgrupowaniu w tureckim Belek mieli luźniejszy. - Zakończyliśmy ten etap najcięższych treningów. Ten tydzień będzie taki przejściowy, a w kolejnym będzie już normalny mikrocykl przedmeczowy - mówi trener przygotowania motorycznego Kolejorza, Karol Kikut. Lechici rundę wiosenną PKO Ekstraklasy rozpoczną w następną sobotę o godzinie 20:00 na wyjeździe w Zabrzu z Górnikiem.

Bez wątpienia pierwsza część okresu przygotowawczego jest dla piłkarzy najtrudniejsza. Niektórzy nazywają to "rzeźnią" inni wspominają po prostu o ciężkiej i niezbędnej pracy, jaka jest do wykonania. W tym roku trzeba było jednak nieco inaczej planować zajęcia ze względu na to, iż ekstraklasa wystartuje nieco szybciej niż w poprzednich latach.

- Czas między rozpoczęciem urlopów świąteczno-noworocznych a pierwszym spotkaniem jest skrócony, więc na pewno piłkarze nie mieli takich mocnych obciążeń. Bez wątpienia jednak pierwszy tydzień w Turcji był dla nich ciężki, bo objętościowo wykonali dużą pracę. Mieli trochę zajęć bez piłki, a do tego każdy rozegrał po dwa mecze sparingowe i do tego była również praca taktyczna - opowiada trener Kikut. - Wszyscy znieśli to bez problemów, na pewno każdy piłkarz doskonale wie, że musi w tym okresie ciężej popracować - dodaje.

Nieco inaczej wygląda ten kolejny tydzień na Riwierze Tureckiej. - Ja bym to nazwał takim okresem przejściowym. Dzisiaj piłkarze mieli luźniejszy dzień, każdy zawodnik rozegra jeszcze jedną grę kontrolną w czwartek, w sobotę wracamy i też będzie wolny dzień. Dlatego już schodzimy powoli z obciążeń, a następny tydzień to będzie już normalny mikrocykl przedmeczowy - tłumaczy szkoleniowiec odpowiadający za przygotowanie motoryczne w Lechu.

Następne mecze

Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań
Niedziela 14.03 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij