2015-07-14 00:00 Bartosz Aleksandrowicz / fot. Adam Ciereszko

Młodzież na wypożyczenia

Jan Bednarek, Jakub Serafin oraz Szymon Drewniak rozpoczęli treningi z klubami Ekstraklasy i I ligi, do których mają zostać wypożyczeni. W nowych zespołach będą mieli szansę na grę w większym wymiarzem czasowym niż obecnie w Kolejorzu.

 

Jan Bednarek, Jakub Serafin oraz Szymon Drewniak rozpoczęli treningi z klubami Ekstraklasy i I ligi, do których mają zostać wypożyczeni. W nowych zespołach będą mieli szansę na grę w większym wymiarzem czasowym niż obecnie w Kolejorzu.

Trener Maciej Skorża nie wykluczał, że kadra zespołu na rundę jesienną będzie jeszcze ulegać zmianie. Szkoleniowiec zapowiadał możliwe wypożyczenia młodych graczy do nieco słabszych klubów, by tam nabierali doświadczenia i ogrania. Przy szerokiej i bardzo wyrównanej kadrze, w Kolejorzu takiej gwarancji obecnie nie mają.

Podczas gdy zespół udał się do Sarajewa na pierwszy mecz eliminacji Ligi Mistrzów, trzej wychowankowie Akademii Lecha rozjechali się po kraju. W najdalszą podróż udał się Jan Bednarek. Reprezentant kraju do lat 19 dołączył do drużyny Górnika Łęczna. Na pierwszoligowych boiskach "okrzepnąć" mają natomiast Jakub Serafin i Szymon Drewniak. Pierwszy rozpoczął treningi z GKS-em Bełchatów, drugi z Chrobrym Głogów.

Cała trójka ma reprezentować nowe kluby przez rok, przy czym Lech zastrzega sobie prawo ściągnięcia z powrotem graczy po rundzie jesiennej. Stosowne umowy zostaną podpisane w ciągu kilku dni. Niewykluczone też, że to nie koniec wypożyczeń młodych zawodników z Lecha. Wciąż na testach w Miedzi Legnica przebywa bowiem Mateusz Lis i jeśli pierwszoligowiec będzie zainteresowany pozyskaniem bramkarza, także może zostać on wypożyczony.

Następne mecze

Środa 24.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 27.04 godz.18:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij