2023-09-07 13:38 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Młodzi trenują z pierwszym zespołem

Czternastu zawodników Kolejorza wyjechało na zgrupowania swoich reprezentacji. Piątka z nich na co dzień trenuje z pierwszym zespołem Kolejorza, dlatego podczas aktualnie trwającej przerwy na kadrę, na zajęcia do Poznania zostali zaproszeni piłkarze z wronieckiej części Akademii Lecha Poznań.

Karol Kalata, Igor Draszczyk, Igor Stankiewicz, Sammy Dudek, Kamil Jakóbczyk oraz Jan Niedzielski – ta szóstka w tym tygodniu odbywa treningi z zespołem prowadzonym przez trenera Johna van den Broma. Jeśli chodzi o grę o punkty, pierwsza piątka w tym sezonie występuje w drużynie juniorów starszych, natomiast Niedzielski ma już za sobą minuty w rezerwach Kolejorza.

- Początki zawsze są takie, że najpierw muszą zobaczyć jak to jest, bo to jest różnica. Sztab mówi po angielsku, to też jest inny bodziec. Na początku widać było, że potrzebowali chwili, ale dosyć szybko się rozkręcili, na pewno z każdym kolejnym dniem wyglądało to lepiej – mówi Maciej Wilusz, drugi trener juniorów starszych Lecha Poznań.

W nowym środowisku najswobodniej czuć mógł się Sammy Dudek, który trenował z pierwszym zespołem podczas letniego okresu przygotowawczego przed trwającym sezonem. Czas spędzony ze starszymi kolegami z pewnością zaprocentuje na dalszą część rozgrywek. Wyżej wymieniona grupa będzie miała szansę rywalizować w październiku w Lidze Młodzieżowej UEFA z francuskim Nantes.

- Dla większości był to pierwszy raz. Uważam, że dobrze sobie poradzili, chłopaki ich chwalili. Utrzymali tą jakość i tempo. To jest super sprawa, że jeżeli ktoś tym młodym coś krzyknie, to oni nie zgasną, tylko jeszcze więcej dadzą od siebie, aby podtrzymać intensywność. To dla nich świetne doświadczenie – twierdzi asystent trenera Bartosza Bochińskiego.

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij