2016-09-07 09:00 Marcin Rajczak

Młodzi piłkarze trenują z Lechem

Od ubiegłego tygodnia kilku zawodników występujących na co dzień w drużynach Akademii Lecha Poznań otrzymało szansę treningów z pierwszym zespołem. - Nasi młodzi zawodnicy z drużyn akademii mają spory potencjał - ocenia drugi trener Kolejorza, Rene Poms.

Możliwość trenowania pod okiem trenera Nenada Bjelicy otrzymało kilku zawodników z drużyny rezerw oraz juniora starszego. Siedmiu z nich miało także szansę występu w sobotnim meczu towarzyskim z Olimpią Grudziądz. - Chłopacy znakomicie radzą sobie podczas zajęć treningowych. Możemy przyjrzeć się ich grze z bliska i ocenić jak prezentują się na tle zawodników pierwszej drużyny. To świetne doświadczenie zarówno dla nich, jak i dla nas - dodaje Poms.

Podobną drogę przeszedł wychowanek Lecha Poznań, Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy Kolejorza zadebiutował na początku roku w meczu z Jagiellonią Białystok. Miał wtedy dokładnie 17 lat i 312 dni. - Wspieram chłopaków, którzy trenują z pierwszą drużyną. Zostali dobrze przyjęci przez cały zespół. Wszyscy są pozytywnie do nich nastawieni i wspólnie staramy się pomóc im w aklimatyzacji - mówi Jóźwiak.

Lechita stara się także wspierać swoich kolegów podczas treningów. Zdaniem Jóźwiaka, nowi zawodnicy powinni przede wszystkim skupić się na ciężkiej pracy w trakcie zajęć. - Nie mogą się stresować, nie mogą także zwracać uwagi na presję. Muszą grać w piłkę jak najlepiej potrafią. Wszystko tak naprawdę jest w ich głowach oraz nogach. Trzymam za nich kciuki - kończy skrzydłowy Lecha.

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij