2023-01-22 11:11 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Mistrzowie nagrodzeni

Dwie statuetki otrzymał Lech Poznań podczas Gali Tygodnika "Piłka Nożna". Mistrzowie Polski triumfowali w kategoriach: Obcokrajowiec, a także Drużyna Roku.

Jako pierwszy z niebiesko-białych przedstawicieli swoją nagrodę mógł odebrać Mikael Ishak, który zwyciężył w kategorii "Obcokrajowiec Roku". Kapitan Kolejorza o tę statuetkę walczył z Ivi Lopezem z Rakowa Częstochowa oraz Josue z Legii Warszawa. Szwed wprawdzie nie mógł osobiście pojawić się na gali, ale nagrał krótkie video dla wszystkich widzów. - Chciałbym najpierw przeprosić za to, że nie mogłem się osobiście pojawić na gali, ale zmagam się z lekkim urazem i w klubie dokładają wszelkich starań, abym był gotowy na piątkowy mecz. Co do nagrody - wow. To dla mnie fantastyczny moment i chciałbym podziękować tym, którzy na mnie głosowali - powiedział Ishak na nagraniu.

W imieniu napastnika Kolejorza nagrodę odebrał prezes Wielkopolskiego Związki Piłki Nożnej, Paweł Wojtala. - Wyjątkowo trafny wybór. Mikael to była podstawa mistrzostwa Lecha, tak jak zresztą cała drużyna. Kapitan tego zespołu, bardzo dobry zawodnik, dziękuję w jego imieniu - dodał Wojtala.

Przedstawiciele mistrza Polski - trener John van den Brom oraz dyrektor sportowy Tomasz Rząsa - byli obecni na gali, a szkoleniowiec Kolejorza na scenie pojawił się nieco później, kiedy otrzymał statuetkę dla najlepszej drużyny roku. W tej kategorii Lech Poznań wygrał razem z reprezentacją Polski, która dotarła do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

- To zaszczyt odebrać tę nagrodę, ale tak naprawdę należy się ona Maciejowi Skorży, bo to on poprowadził tę drużynę, którego jestem również członkiem, bo jestem graczem zespołowym, do mistrzostwa Polski - podkreślał szkoleniowiec Kolejorza. - To również nagroda całego klubu. To nie tylko piłkarze i trenerzy, ale to cały sztab, który na te sukcesy pracuje - dodawał.

Poznaniacy byli nominowani też w innych kategoriach. Szansę na otrzymanie tytułu Ligowca Roku miał Michał Skóraś, jednak ostatecznie uznanie w oczach piłkarskich ekspertów znalazł Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin, z kolei trenerami wybrano Czesława Michniewicza i Marka Papszuna (nominowany był również Maciej Skorża, który z Kolejorzem sięgnął po mistrzostwo kraju).

Nagrodzeni podczas Gali Tygodnika "Piłka Nożna":

Drużyna roku: Lech Poznań i Reprezentacja Polski
Obcokrajowiec roku: Mikael Ishak
Piłkarka roku: Ewa Pajor
Piłkarz roku: Robert Lewandowski
Ligowiec roku: Kamil Grosicki
Pierwszoligowiec roku: Pirulo
Trener roku: Czesław Michniewicz i Marek Papszun
Odkrycie roku: Nicola Zalewski
Osobowość roku: Szymon Marciniak

Następne mecze

Środa 01.02 godz.19:00
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań
Niedziela 05.02 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Miedź Legnica

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij