2019-06-14 10:36 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Miłosz Mleczko przedłużył kontrakt z Lechem

Bramkarz Lecha Poznań, Miłosz Mleczko podpisał nowy kontrakt z Kolejorzem. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Urodzony w 1999 roku w Gorlicach golkiper swoje pierwsze kroki stawiał w Stadionie Śląskim Chorzów, z którego w wieku 11 lat trafił do innego chorzowskiego zespołu, Ruchu. Zimą 2014 roku przyszedł czas na przenosiny do juniorskich ekip niebiesko-białych. Niedługo po swoich siedemnastych urodzinach zadebiutował w drugiej drużynie Kolejorza, w której przez blisko dwa lata rozegrał łącznie 41 spotkań. W międzyczasie zasilił szeregi pierwszego zespołu Lecha, co miało miejsce latem 2016 roku. W minionych tygodniach Mleczko powrócił na Bułgarską, bowiem wcześniej przez kilkanaście miesięcy przebywał na zasadzie transferu czasowego w występującej na zapleczu Lotto Ekstraklasy Puszczy Niepołomice.

Radości z podpisania umowy z utalentowanym bramkarzem nie kryje dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa. - Miłosz to kolejny z naszych wychowanków, który zdecydował się na zaproponowaną przez nas ścieżkę rozwoju. Ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice i z pewnością był to dla niego bardzo wartościowy czas. Obecnie należy do jednych z najbardziej uzdolnionych młodych bramkarzy w naszym kraju, czego dowodem było powołanie na trwające jeszcze Mistrzostwa Świata do lat 20. Jest związany z naszym klubem od pięciu i pół roku i dlatego tym bardziej cieszymy się, że obdarzył nas sporym zaufaniem, o którym świadczy aż czteroletnia umowa - podkreśla jeden z szefów klubu.

O sporej wartości wypożyczenia do Puszczy mówi także sam 20-latek, który w Niepołomicach dojrzewał jako bramkarz, ale także jako człowiek. - Doświadczenie wyniesione z pierwszoligowych boisk na pewno jest bezcenne. To był dobry ruch, bo między trzecią ligą, w jakiej w tym czasie występowały nasze rezerwy, a zapleczem ekstraklasy widać dużą różnicę. Będąc tam doceniłem także zdecydowanie bardziej, co miałem zawsze i dalej mam w Lechu. Swoje zrobiły i treningi, i regularna gra, a także świetne otoczenie, bo w Puszczy zawsze panowała wyśmienita atmosfera. To wszystko zaowocowało tym, że czuję się teraz o wiele lepszym piłkarzem i dojrzalszym człowiekiem, niż jeszcze półtora roku temu - opowiada golkiper, który zaliczył w ekipie z Niepołomic w sumie 36 występów.

Przed nim nowe wyzwania, z czego prawdopodobnie najważniejszym będzie walka o pozycję numer jeden w bramce pierwszej drużyny niebiesko-białych. - Przede wszystkim chcę dalej się rozwijać. Będę walczył o to, żeby grać w Lechu, po to tutaj wróciłem. Chcę być w przyszłości, najlepiej tej najbliższej, pierwszym bramkarzem tego zespołu - zaznacza Mleczko.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij