2021-05-06 15:19 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Mikrocykle z kosmetycznymi zmianami

Lechowi Poznań pozostały dwa mecze do zakończenia sezonu 2020/21. - Choć straciliśmy już definitywnie szanse na awans do europejskich pucharów, to jednak dwa ostatnie spotkania traktujemy poważnie i chcemy w nich wywalczyć komplet punktów - mówi Rafał Janas, asystent trenera Macieja Skorży.

Kolejorz w sobotę (8 maja) o godzinie 20:00 zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Natomiast w ostatniej, 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy rywalizować będzie przy Bułgarskiej z Górnikiem Zabrze (niedziela, 16 maja, godzina 17:30). Ten sezon ligowy jest dla niebiesko-białych bardzo nieudany, ale chcą mocnym akcentem zakończyć rywalizację. Zwłaszcza że zaraz po ostatnim starciu rozjadą się na urlopy.

- Mikrocykle, jakie zaplanowaliśmy na te dwa tygodnie właściwie nie różnią się znacznie od tych wcześniejszych. Może tylko intensywność zajęć jest nieco mniejsza ze względu na zbliżającą się przerwę w rozgrywkach i to, że część graczy miała w ostatnim czasie mniejsze lub większe problemy zdrowotne - tłumaczy Janas.

Dwa ostatnie mecze mogą już właściwie tylko kosmetycznie poprawić sytuację Lecha w ligowej tabeli. Trener Maciej Skorża ma możliwość przeglądu kadry, a także sprawdzenia różnych rozwiązań taktycznych i chce z tego skorzystać. To jednak nie zmienia faktu, że do obu rywalizacji podchodzi bardzo poważnie i celuje w dwie wygrane. - Choć straciliśmy już definitywnie szanse na awans do europejskich pucharów, to jednak dwa ostatnie spotkania traktujemy poważnie i chcemy w nich wywalczyć komplet punktów - przyznaje asystent szkoleniowca.

Oczywiście na urlopach zawodników nie czeka zupełne lenistwo. - Oczywiście każdy zostanie przed wyjazdem wyposażony w indywidualną rozpiskę treningową do zrealizowania - uściśla Rafał Janas.

Następne mecze

Piątek 23.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Radomiak Radom
Piątek 30.07 godz.20:30
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij