2023-01-16 14:08 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Mikrocykl zbliżony do ligowego

- Dzięki temu, że chłopaki przepracowali sumiennie okres przejściowy mogliśmy mocno ruszyć z przygotowaniami. Oczywiście, pierwszy tydzień miał trochę charakteru wprowadzającego, ale w tym mikrocyklu zaczynamy pełną, kompleksową pracę, a tę zakończymy sparingiem z Polonią Środa Wielkopolska - mówi trener drugiej drużyny Lecha Poznań, Artur Węska, którego ekipę czeka w sobotę pierwszy tegoroczny mecz kontrolny.

W pełnym składzie piłkarze rezerw Kolejorza treningi rozpoczęli w ubiegłym tygodniu, ale wcześniej - podczas przerwy świąteczno-noworocznej - realizowali indywidualne rozpiski. Do swoich obowiązków przyłożyli się odpowiednio i to sprawiło, że pierwsze dni zajęć drużynowych upłynęły pod znakiem dobrej, coraz bardziej intensywnej pracy. Zespół rozpoczął zajęcia w komplecie i odbył niemal wszystkie jednostki treningowe zgodnie z planem. - Jak zawsze o pierwszym tygodniu mówimy w kontekście pewnego wprowadzenia, ale nie wiązało się to z małą intensywnością. Udało nam się zaadaptować do tego, co nas czeka w kolejnych mikrocyklach, mocniej fokusowaliśmy się na posiadaniu piłki i utrzymaniu jej bez ingerencji bramkarzy. Dwa ostatnie dni już były z kolei poświęcone na większą objętość pracy z bramkarzami - opowiada o minionych dniach szkoleniowiec niebiesko-białych.

- Następny mikrocykl będzie już zbliżony do ligowego, ponieważ kończymy go sparingiem z Polonią Środa. Nie będziemy koncentrować się tylko i wyłącznie na ładowaniu akumulatorów, ale zdajemy sobie sprawę, że i tego wymaga okres przygotowawczy. Na pierwszy mecz kontrolny mamy plan, by każdy z zawodników otrzymał odpowiednią pulę minut, ale wszystko zależy od składu personalnego, w jakim do niego przystąpimy. Mamy dwie drobne kontuzje w zespole, do tego doszła choroba jednego z zawodników, ale nie są to na szczęście bardzo poważne sprawy - tłumaczy trener, którego drużyna spędza zimową przerwę w rozgrywkach na dziesiątym miejscu w tabeli.

Z drugim zespołem Lecha Poznań trenują włączeni już na stałe do niego pomocnik, Mateusz Wójcik oraz środkowy obrońca, Michał Gurgul. To dwójka, która jesienią rywalizowała w Centralnej Lidze Juniorów w najstarszej młodzieżowej ekipie Kolejorza, ale przed nią wyzwanie w postaci przejścia do seniorów. - To dla nich cenna nauka i podwaliny pod to, co czeka ich w dalszej przyszłości w naszym zespole oraz w dorosłej piłce. Dajemy im czas na adaptację, bo muszą sobie przyswoić zasady, jakie panują u nas na boisku i poza nim, poznają cały sztab i kolegów, z którymi jeszcze wcześniej nie mieli do czynienia. Przeżywają dobry okres i cieszymy się, że z każdym dniem wygląda to dla nich coraz lepiej - nie ukrywa szkoleniowiec Węska.

Następne mecze

Sobota 16.12 godz.20:00
Radomiak Radom
vs |
Lech Poznań
Sobota 10.02 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij