2016-12-27 10:00 Lt.

Mija 98 lat od wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia to jedna spośród najbardziej symbolicznych w Wielkopolsce. Tego dnia, 98 lat temu, w Poznaniu i wielu innych wielkopolskich miastach wybuchło powstanie, które należy do niewielu zwycięskich zrywów narodowych w historii Polski. W jego efekcie ziemie Prowincji Poznańskiej zostały dołączone do odradzającej się Rzeczypospolitej.


W rocznicę wybuchu rokrocznie odbywa się szereg najróżniejszych uroczystości upamiętniających zimowe wydarzenia z przełomu 1918 i 1919 roku. Przed pomnikami Powstańców Wielkopolskich w całym regionie składane są kwiaty i zapalane znicze, odwiedzane są groby uczestników zrywu, regularnie zresztą pielęgnowane i odnawiane w ramach akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań.

W dniu 98. rocznicy wybuchu projekt Kibice Razem zorganizował grę miejską, której uczestnicy ruszyli na ulice stolicy Wielkopolski w samo południe. O godzinie 19 przez Poznań przebiegnie tysiąc biegaczy w ramach Biegu Powstania Wielkopolskiego, a już na 16:30 kibice Kolejorza przygotowali iluminację świetlną, która tradycyjnie rozświetli główne arterie miejskie.

Lech Poznań dołączył do obchodów rocznicowych wybuchu Powstania Wielkopolskiego już na początku grudnia. Z każdego sprzedanego biletu, wykorzystanego karnetu i transakcji przeprowadzonej w sklepach Kolejorza klub odprowadzał 1 złotówkę na zbiórkę powstańczą zorganizowaną przez SKLP. W ten sposób zebraną pulę zasilił kwotą 10.126 zł.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij