2023-06-06 13:30 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Mędrala na dłużej w Lechu

Bramkarz drugiej drużyny Lecha Poznań, Mateusz Mędrala związał się z Kolejorzem nową umową. Kontrakt wychowanka będzie obowiązywał przez najbliższe trzy lata, aż do końca czerwca 2026 roku. - Mateusz to zawodnik związany z naszą akademią od dłuższego czasu. W tym sezonie wykonał duży postęp, zdążył rozegrać już kilka meczów w seniorskiej piłce i niedawno został mistrzem Polski do lat 19 - mówi o golkiperze Zbigniew Zakrzewski z pionu sportowego Akademii Lecha Poznań.

Pochodzący z południa kraju golkiper trafił do klubowej szkoły piłkarskiej Kolejorza w 2019 roku z TS-u Przyborów. Mędrala przyszedł bezpośrednio do wronieckiej części akademii do ekipy trampkarzy, w których szybko wywalczył miejsce między słupkami i stanowił jej pewny punkt. Taki scenariusz zresztą powtórzył się już w kolejnych drużynach juniorskich Lecha Poznań, grę w których bramkarz łączył równolegle zresztą z występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Pierwszy mecz w seniorach zanotował w lipcu w starciu w ramach krajowego pucharu z Pogonią Siedlce, broniąc zresztą wtedy rzut karny, ale jego drużyna pożegnała się z tymi rozgrywkami po dogrywce. Nie zmieniło to faktu, że kolejne miesiące potoczyły się już dla niego lawinowo.

Na boiskach Centralnej Ligi Juniorów do lat 19 i eWinner 2. Ligi zaprezentował się w zakończonym sezonie łącznie 17 razy, dzieląc czas na murawie pomiędzy juniorów starszych niebiesko-białych oraz rezerwy niemal po równo. Trzeba pamiętać przy tym, że rywalizował również na boiskach grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W międzyczasie otrzymał również szansę od sztabu trenera Johna van den Broma, z którego ekipą udał się na wyjazdowe mecze w Lidze Konferencji Europy do Norwegii, Szwecji i Włoch. - Ten sezon był dla mnie bardzo ciężki, ale i przy tym równie przyjemny. Cieszyła mnie regularna gra w drugiej lidze, te mecze dały mi ogrom doświadczenia. Kontuzja zabrała mi połowę rundy jesiennej, ale od stycznia wróciłem mocniejszy. Powołanie na eliminacje z reprezentacją Polski do lat 17, zgłoszenie do Ligi Konferenci czy bycie trzecim bramkarzem na spotkania z Fiorentina oraz Bodø/Glimt stanowiły dla mnie niesamowite przeżycie - twierdzi 17-letni bramkarz.

- Dużo dała mi sama możliwość uczenia się od Filipa Bednarka, podpatrywania go gdy przygotowuje się do meczu, jak wygląda na treningu, daje mi przykład, jak powinien zachowywać się profesjonalny bramkarz. Podsumowaniem pracy wykonanej w ostatnich miesiącach i cierpliwości jest jednak mistrzostwo Polski do lat 19, dążyliśmy do tego jako zespół jako całość, tak jak i każdy z osobna - mówi Mędrala, który w ubiegły weekend cieszył się z czwartego w historii klubu tytułu w tej kategorii wiekowej.

Spore nadzieje z dalszym rozwojem młodego bramkarza wiąże się także w strukturach Akademii Lecha Poznań, co podkreśla także pracownik jej pionu sportowego, Zbigniew Zakrzewski. - Bardzo cieszymy się, że Mateusz zostaje z nami na kolejne lata, bo dał się poznać od dobrej strony w naszej akademii już od długiego czasu. Ostatnie miesiące przyniosły w jego wykonaniu spory progres, wchodzi do piłki seniorskiej w niezłym stylu, poprawił kilka obszarów w swojej grze, ale czeka go wciąż sporo pracy, na przykład nad swoją siłą – opowiada o wychowanku były piłkarz Kolejorza.

Następne mecze

Piątek 06.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Puszcza Niepołomice
Sobota 21.10 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
ŁKS Łódź

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij