2023-03-20 11:52 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Mecz z Garbarnią Kraków przełożony

Mecz 24. kolejki eWinner 2. Ligi pomiędzy Lechem II Poznań a Garbarnią Kraków nie zostanie rozegrany w planowanym pierwotnie terminie, czyli w najbliższą niedzielę. Z powodu licznych powołań lechitów do młodzieżowych reprezentacji Polski Kolejorz zdecydował o przełożeniu tego spotkania, a finalnie odbędzie się ono w środę, 5 kwietnia.

Tej wiosny trener drugiej drużyny Lecha Poznań, Artur Węska jeszcze bardziej odmłodził wyjściowy skład swojej ekipy względem jesiennych zmagań. To sprawia, że nastoletnich wychowanków klubowej akademii oglądamy w sporej liczbie w wyjściowym składzie niebiesko-białych praktycznie co tydzień. Nie inaczej było przy okazji niedzielnego meczu z Polonią w Warszawie (3:3), który od pierwszej minuty zaczęli między innymi Mateusz Mędrala, Patryk Waliś, Michał Gurgul, Maksymilian Dziuba, Oskar Tomczyk oraz Filip Wilak.

Dlaczego wymieniamy dokładnie tych sześciu zawodników? Każdy z nich uda się w nadchodzących dniach na zgrupowanie swojej kadry młodzieżowej, a wróci z niego dopiero na przełomie marca i kwietnia. Ich nieobecność w klubie w przyszły weekend sprawiła, że sztab szkoleniowy podjął decyzję o przełożeniu starcia w ramach 24. kolejki eWinner 2. Ligi z Garbarnią Kraków. Dodatkowo w tym czasie na treningach zabraknie chociażby Filipa Wolskiego, który zagrał w niedawnym spotkaniu z Kotwicą w Kołobrzegu (1:3) czy Mateusz Pruchniewskiego, który weźmie udział w turnieju UEFA Development.

Spotkanie z Garbarnią zostanie więc rozegrane w środę, 5 kwietnia, a jego godzina zostanie ustalona w nadchodzących dniach. Następny pojedynek o punkty przed lechitami w pierwszy weekend kwietnia w Elblągu z Olimpią. Wiosnę rozpoczęli oni od zdobycia siedmiu "oczek" w czterech kolejkach, co dało im awans na dziewiątą pozycję w tabeli oraz siedem punktów przewagi nad strefą zagrożoną spadkiem.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij