2010-05-03 00:00 Cubolan

ME: Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1:0

W 27. kolejce Młodej Ekstraklasy Lech Poznań wygrał ze Śląskiem Wrocław 1:0. Zwycięską bramkę zdobył już w 6 minucie Igor Jurga.

Spotkanie ze Śląskiem Wrocław podopieczni Jerzego Cyraka rozpoczęli z wysokiego C. Już pierwsza akcja poznaniaków w 6 minucie zakończyła się bramką. Po wyrzucie z autu, piłka trafiła do Igora Jurgi, który obrócił się z nią w polu karnym i płaskim strzałem w długi róg pokonał Trojana. Szybko strzelony gol usatysfakcjonował lechitów i do końca pierwszej połowy nie zagrozili poważniej bramce Śląska. Goście również nie mieli pomysłu na konstruowanie akcji ofensywnych i stworzyli sobie tylko jedną dogodną okazję do wyrównania. W 30 minucie Abramowicz z lewej strony idealnie dośrodkował na głowę Więzika, ale ten będąc tuż przed bramką nie trafił czysto w piłkę i do przerwy utrzymał się rezultat 1:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Dużo było walki w środku pola, ale obie drużyny miały spory problem z przedostaniem się pod bramkę rywala. Bardziej aktywni byli poznaniacy, którzy szczególnie niebezpieczni byli przy stałych fragmentach gry. W 63 minucie po dośrodkowaniu Szałka z rzutu wolnego nad poprzeczką główkował Walasek. Na kwadrans przed końcem z rzutu rożnego dośrodkował Olszak, Drygas złożył się do uderzenia wolejem, ale dobrze ustawiony Trojan obronił ten strzał. Najlepszą okazję poznaniacy mieli w 80 minucie. Długim wyrzutem z autu popisał się Jasiński, a ustawiony na piątym metrze Cueto szczupakiem starał się zaskoczyć Trojana, jednak golkiper Śląska zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Wrocławianie zaatakowali dopiero w ostatnich pięciu minutach, a jedyne celne uderzenie w tej połowie oddali w 93 minucie, gdy strzał Górala z rzutu wolnego w dorym stylu obronił Bieszczad. Na nic więcej gości nie było stać i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem poznaniaków.

Lech Poznań ME Śląsk Wrocław ME 1:0 (1:0)

Bramka: 6. Jurga

Sędzia: Karol Purczyński (Stargard Szczeciński)

Żółte kartki: Szałek - Barski

Lech ME: Bieszczad Łoziński, Tanevski, Walasek, Ratajczak Drygas (87. Budzyń), Możdżeń (90. Serafin), Czechanowski (46. Drewniak) Jurga (46. Szałek), Olszak (79. Cueto), Jasiński.

Śląsk ME: Trojan Bąk, Barski, Bochorodycz, Szuszkiewicz Jędrzejowski, Milczarek (78. Gul), Menzel, Abramowicz Góral, Więzik (63. Garyga).