2009-04-10 00:00 Cubolan

ME: Lech Poznań - Piast Gliwice 0:0

- Lech Poznań ME zremisował we Wronkach z Piastem Gliwice ME 0:0. Był to pierwszy punkt zdobyty przez podopiecznych Jerzego Cyraka w rundzie wiosennej. Goście mogli wygrać 1:0, ale rzutu karnego w ostatniej minucie nie wykorzystał Łukasz Krzycki. Jego intencję wyczuł Ivan Turina i obronił "jedenastkę".

Lechici przeważali od pierwwszych minut, ale nie potrafili sobie stworzyć klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Piast atakował rzadziej, ale zdecydowanie groźniej. W 15 minucie błąd popełnił Krzysztof Wolkiewicz, ale sytuacji sam na sam z Turiną nie wykorzystał Daniel Iwan. Jeszcze bliżej szczęścia był kwadrans później Msrcin Grolik, tym razem młodych lechitów uratował słupek. Gospodarze najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 44 minucie. Mateusz Olszak zagrał wzdłuż bramki, ale Piotr Wrzeszcz nie potrafił celnie uderzyć.

Do 70 minuty żadnej z drużyn nie udało się zagrozić bramce rywali, ale ostatnie 20 minut było już bardzo emocjonujące. Najpierw rzut wolny wykonywali gliwiczanie, po zamieszaniu piłka spadła pod nogi Łukasza Krzyckiego, lecz ten trafił tylko w poprzeczkę. W 72 minucie pieknym podaniem popisał się Mikołaj Wicberger i Łukasz Kowalski znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem gości, przelobował go, ale piłkę z linii bramkowej wybił Grolik. Kilkanaście sekund później Jacek Kadziński stzrelił zbyt słabo by zaskoczyć Dawida Budzicha. Na dwie minuty przed końcem ładną akcję Dawida Łozińskiego i Wrzeszcza wykończył Kowalski, ale również to uderzenie nie miało odpowiedniej mocy by znaleźć drogę do siatki. W ostatniej minucie bezsensownie we wlasnym polu karnym zachował się Kadziński, który zupełnie nie potzrebnie przytrzymywał za koszulkę rywala i arbiter wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Krzycki, ale Ivan Turina okazał się lepszy w tym pojedynku nerwów i uratował jeden punkt dla Lecha Poznań ME. - Pokazaliśmy, że technicznie jesteśmy zespołem lepsszym od Piasta, ale mamy młodszych zawodników niż pozostałe drużyny i brakuje nam takiej boiskowej agresji. Dlatego mamy problemy ze zdobywaniem punktów. Bardzo podobał mi się w dzisiejszym meczu Mat.eusz Olszak, który próbował pojedynków jeden na jeden i dość często wychodził z nich zwycięsko - mówił po meczu trener Lecha Poznań ME, Jerzy Cyrak.

Lech Poznań ME - Piast Gliwice ME 0:0

Żółte kartki: Jasiński, Woźniak, Łoziński, Kadziński

Lech ME: Ivan Turina - Krzysztof Wolkiewicz, Maciej Woźniak, Maciej Pater, Radosław Jasiński (71.Dawid Łoziński) - Paweł Przybylski, Mikołaj Wicberger, Jakub Czechanowski (68.Łukasz Kowalski) - Łukasz Białożyt (46.Maciej Kononowicz), Piotr Wrzeszcz, Mateusz Olszak (61.Jacek Kadziński).