2009-10-26 00:00 krzyż

ME: Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1:1

W meczu 11. kolejki Młodej Ekstraklasy zespół Lecha Poznań zremisował z Lechią Gdańsk 1:1. Kolejorz prowadzenie objął już w drugiej minucie po strzale Andersona Cueto. Goście wyrównali tuż przed przerwą. Do siatki Kolejorza trafił Mariusz Korzępa.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia poznaniaków, którzy już w 2 minucie wyszli na prowadzenie. Henriquez prostopadłym podaniem uruchomił Cueto, a ten z 15 metrów nie dał szans Małkowskiemu. Po zdobyciu bramki lechici kontrolowali spotkanie. W 32 minucie bliski podwyższenia wyniku był Walasek, ale po dośrodkowaniu Cueto z rzutu rożnego główkował wprost w bramkarza Lechii. Gdy wszystko wskazywało na to, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem gospodarzy zaatakowali gdańszczanie. Rosiński zagrał prostopadle w pole karne do Korzępy, a ten pewnym strzałem przy słupku pokonał Matysiaka i doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie to Lechia zdominowała środek pola i częściej zagrażała bramce Matysiaka, który jednak nie miał problemów z uderzeniami Tofila i Korzępy. Poznaniacy pierwszą groźną akcję przeprowadzili dopiero w 73 minucie, gdy po dośrodkowaniu Cueto minimalnie obok słupka główkował Ratajczak. W końcówce Lech znów przejął inicjatywę i w ostatniej minucie dwukrotnie był bliski strzelenia zwycięskiego gola. Jednak zarówno uderzenie Wolkiewicza jak i Cueto minęło światło bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Lech Poznań ME - Lechia Gdańsk ME 1:1

Bramki: 2. Cueto (Lech) - 45. Korzępa (Lechia)

Sędziował:  Dawid Matyniak (Kalisz)

Żółta kartka:  Wolkiewicz (Lech)

Lech: Matysiak- Łoziński, Walasek, Kamiński, Henriquez (72. Ratajczak) - Wolkiewicz, Drygas, Zapotoka (62. Handzić), Szałek (46. Jasiński) - Cueto, Wicher (56. Wicberger).

Lechia: Małkowski - Weber (69. Kowalkowski), Rosiński, Osłowski, Prusaczek (46. Zbrzyzny) - Kądziela, Tofil, Preizner (46. Duda), Stępień, Włodkowski (76. Wiśniewski) -  Korzępa.