2009-03-16 00:00 Cubolan

ME: Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:3

W 20 kolejce Młodej Ekstraklasy Lech Poznań przegrał z Górnikiem Zabrze 2:3. Do przerwy goście prowadzili 2:0 po golach Kmiecia i Maciejewskiego. Trzecią bramkę dla zabrzan zdobył Jarka, dla Lecha gole strzelali Jakub Wilk i Łukasz Białożyt.

Pierwsza połowa w wykonaniu Kolejorza była katastrofalna. Zespół w żaden sposób nie potrafił zagrozić bramce rywali. Górnik prezentował się o wiele korzystniej i udokumentował to zdobyciem dwóch bramek. W 37 minucie bardzo dobra dwójkowa akcja Jarki z Kmieciem i ten drugi w sytuacji sam na sam z Buriciem nie daje szans bośniackiemu golkiperowi. Pięć minut później precyzyjne podanie Trznadela wykorzystuje Maciejewski i na przerwę goście schodzą z dwubramkową zaliczką.
W przerwie trener Cyrak wpuścił na boisko Wilka, Handzica i Kucharskiego, ożywiło to ofensywne poczynania gospodarzy. W 54 minucie przepięknym uderzeniem z dystansu popisuje się Wilk i zdobywa bramkę kontaktową. Odpowiedź gości natychmiastowa. Przejęcie piłki w środku pola, błyskawiczna kontra i Jarka wykorzystuje sytuację jeden na jeden z Witanem, podwyższając rezultat na 3:1. Lech groźniej zaatakował dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Uderzenie głową Woźniaka z linii wybili defensorzy Górnika. Na 3 minuty przed końcem niewiele pomylił się Handzic. Gola udało się zdobyć w 88 minucie, na strzał z pola karnego zdecydował się Białożyt, piłka odbiła się od obrońcy gości i kompletnie zmyliła Skorupskiego. Na wyrównanie zabrakło czasu i ostatecznie Lech przegrał 2:3.
- Szkoda, że od początku nie zagraliśmy tak jak w drugiej połowie. Świetnie grał dzisiaj Jakub Wilk, który napędzał naszą grę w drugich 45 minutach. Nie do końca natomiast jestem zadowolony z Handzica, który wciąż notuje za wiele strat. Musimy przede wszystkim poprawić grę w defensywie, gdzie ciągle popełniamy dużo błedów. - podsumował trener Lecha Poznań ME, Jerzy Cyrak.

Lech Poznań ME - Górnik Zabrze ME 2:3 (0:2)

Bramki: 54. Wilk, 88. Białożyt - 37. Kmieć, 41. Maciejewski, 56. Jarka

Lech Poznań: Jasmin Buric (46. Andrzej Witan) - Marcin Kikut (46. Dawid Kucharski), Maciej Woźniak, Przemysław Królak, Radosław Jasiński (60. Paweł Przybylski) - Mikołaj Wicberger, Łukasz Kowalski, Gordan Golik (46. Jakub Wilk) - Dawid Łozinski, Piotr Wrzeszcz (60. Łukasz Białożyt) - Paweł Wicher (60. Haris Handzic).