2009-03-02 00:00 Cubolan

ME: Lech Poznań - GKS Bełchatów 0:2

W pierwszym meczu Młodej Ekstraklasy po przerwie zimowej Lech Poznań uległ drużynie GKS Bełchatów 0:2. Bramki dla gości zdobyli Jakub Tosik i Krzysztof Michalak. Szczególnie efektowna była druga bramka, Krzysztof Michalak popisał sie rewelacyjnym strzałem z rzutu wolnego z odległości ponad 20 metrów.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, ale zarówno Krystianowi Pieczarze jak i Krzysztofowi Janusowi zabrakło centymetrów, aby wpakować piłkę do bramki strzeżonej przez Jasmina Burica, dla którego był to debiut w barwach Kolejorza. Bośniak zaprezentował się z dobrej strony, ale nie udało mu się zachować czystego konta. Pokonał go Jakub Tosik, który wykorzystał podanie Krzysztofa Janusa i z najbliższej odległości skierował pikę do siatki. Kolejorz w pierwszej połowie często próbował uderzać z dystansu, ale zarówno Mikołaj Wicberger jak i Łukasz Kowalski uderzyli zbyt lekko. Najlepszą okazję na wyrównanie miał Anderson Cueto. Znakomicie ograł Artura Marciniaka, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki Łukasza Sapeli.

W przerwie na placu gry pojawili się Gordan Golik i Haris Handzic, ale nie zmieniło to obrazu spotkania. Wciąż lepszą drużyną byli goscie. Udokumentowali to w 57 minucie. Cudownym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Michalak i bełchatowianie prowadzili już 2:0. Cztery minuty później sam na sam z bramkarzem znalazł się Haris Handzic, ale fatalnie spudłował. Świetnym podaniem do Bośniaka popisał się Wicberger. W 79 minucie w sytuacji jeden na jeden z Witanem, znalazł się Pieczara, ale golkiper Lecha interweniował bardzo skutecznie. Dwie minuty później z dystansu uderzył Golik, ale piłka poszybowała nad bramką. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i goście mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

"Wynik nie jest dobry, ale gry zespołu nie oceniam tak surowo. Teraz próbujemy grać identycznym systemem jak pierwsza drużyna i jeszcze nie zawsze wychodzi tak jak bym chciał. Szczególnie brakowało mi asekuracji ze strony skrzydłowych, jednak w kolejnych meczach i ten element powinien ulec poprawie." - podsumował trener Lecha Poznań ME, Jerzy Cyrak.

Lech Poznań ME - GKS Bełchatów ME 0:2 (0:1)

bramki: 32. Tosik, 57. Michalak

Lech Poznań ME: Buric (46. Witan) - Przybylski, Woźniak, Kucharski (46. Kikut), Marynowicz (82. Jasiński) - Wicberger, Czechanowski, Kowalski (46. Golik) - Białożyt, Cueto (46. Handzic) - Szczepański (64. Możdżeń).

GKS Bełchatów ME: Sapela - Marciniak, Wróbel, Kalkowski, Michalak - Bocian, Pieczara (90. Zawodziński), Gol, Tosik, Janus (60. Stąporski) - Adamiec.