2012-02-27 00:00 Jakub Szymczak

Mariusz Rumak trenerem Lecha Poznań

Nowym trenerem Lecha Poznań został Mariusz Rumak, który do tej pory pełnił funkcję drugiego szkoleniowca pierwszej drużyny. Nowy trener poprowadzi zespół co najmniej do końca rundy wiosennej.

Mariusz Rumak jest związany z Lechem Poznań od 2000 roku. Jako jedyny trener Lecha zdobył dwukrotnie medale Mistrzostw Polski rok po roku, w kategorii U17 i U19. Od początku obecnego sezonu trener Rumak pracuje z pierwszym zespołem, dzięki czemu doskonale zna możliwości każdego zawodnika, jak również potencjał zespołu jako całość.

- Lech Poznań to 90 lat tradycji i ogromne oczekiwania kibiców, z którymi wspólnie musimy się zmierzyć. Chcę jak najszybciej zmotywować drużynę do walki o najwyższe cele i do wzmożonej pracy. Miejsce Lecha w tabeli nie odzwierciedla naszych możliwości i moim zadaniem jest spełnienie pokładanych w drużynie oczekiwań. Nastawiamy się na poprawę gry i zdobycie kompletu punktów już w najbliższym meczu w Górnikiem Zabrze. W tym tygodniu czeka nas mnóstwo pracy. Już zaplanowaliśmy dodatkowe treningi - powiedział Mariusz Rumak, nowy trener Lecha Poznań.

Trener Mariusz Rumak od dawna przygotowywany był przez Zarząd klubu do objęcia funkcji pierwszego trenera. Stąd też od początku sezonu pracował z pierwszą drużyną. Niezadowalające wyniki, jakie zespół osiągnął pod wodzą trenera Bakero, spowodowały, że Zarząd podjął decyzję o nominacji trenera Rumaka. Celem stawianym przed nowym szkoleniowcem jest wprowadzanie większej dyscypliny pracy i powrót do charakteru Lecha jaki znamy i chcemy oglądać.

- Cele stawiane przez Zarząd i kibiców Lecha pozostają  niezmienne. Nadal walczymy o mistrzostwo i Puchar Polski, a planem minimum pozostaje udział w europejskich pucharach. Trener Rumak jest doskonale przygotowany do swojej roli. Jego charyzma, silny charakter oraz znajomość zawodników i ligi sprawiły, że był idealnym kandydatem do wyciągnięcia drużyny z sytuacji, w jakiej znalazła się na początku rundy wiosennej. Trener Rumak ma pełne poparcie Zarządu i obecnie żadna inna kandydatura jego następcy nie jest rozpatrywana - dodaje Karol Klimczak, Prezes KKS Lech Poznań.

Następne mecze

Niedziela 12.07 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Środa 15.07 godz.20:30
Cracovia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij