2014-08-12 00:00 Lech Poznań

Mariusz Rumak odchodzi. Krzysztof Chrobak trenerem tymczasowym.

Nadrzędnym celem postawionym przed sezonem sztabowi szkoleniowemu Lecha Poznań był awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Porażka w kwalifikacjach do Ligi Europy oznacza, że musimy wprowadzić konieczne zmiany.

Nadrzędnym celem postawionym przed sezonem sztabowi szkoleniowemu Lecha Poznań był awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Naszym obowiązkiem było zwycięstwo, a trzecia z rzędu porażka w kwalifikacjach do Ligi Europy oznacza, że musimy wprowadzić konieczne zmiany.

Z dniem dzisiejszym pracę w klubie zakończyli trenerzy Mariusz Rumak, Jerzy Cyrak i Marcin Andrzejewski. Dziękujemy im za ich wkład w funkcjonowanie i historię klubu, w tym zdobycie dwóch tytułów wicemistrza Polski, i życzymy powodzenia w dalszej pracy.

Chcemy podjąć decyzję najlepszą dla Lecha. Rozmowy z kandydatami do objęcia funkcji trenera I drużyny wymagają czasu. Nowy sztab szkoleniowy poprowadzi trener, który będzie rozumiał filozofię klubu, budował drużynę w oparciu zarówno o profesjonalny scouting, jak i wychowanków Akademii Lecha.

Do czasu zakończenia rozmów z wyselekcjonowanymi już szkoleniowcami I drużyna będzie prowadzona przez tymczasowego trenera, którym został Krzysztof Chrobak. Niezmiennym celem długoterminowym dla drużyny pozostaje walka o mistrzostwo Polski, w krótkim terminie natomiast walka o odzyskanie zaufania u wszystkich kibiców.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij