2013-12-11 00:00 Łukasz Borowicz, fot. Marek Zakrzewski

Mały-wielki kibic w szatni po meczu

Dominik ma 11 lat i, jak wielu innych chłopców z Wielkopolski w jego wieku, od zawsze kibicuje Kolejorzowi. Pochodzi z Wolsztyna, miasta oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Poznania, które ostatnio niestety bardzo często opuszcza.

Ostatnie pół roku spędził w Poznaniu. Jego drugim domem stał się Oddział Onkologiczny Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera, w którym przebywa zawsze, gdy musi przejść terapię. Dominik od 4 lat walczy bowiem z najgroźniejszą odmianą nowotworu, neuroblastomą. To nerwiak płodowy współczulny.

Choroba nie przeszkadza mu w dopingowaniu Lecha Poznań. Jego miłość do piłki nożnej i klubu niemal za każdym razem odbiera mu mowę. - Kiedy spotkałem się z nim pierwszy raz nie był w stanie wydusić z siebie zbyt wiele - wspomina Hubert Wołąkiewicz, który dzień wcześniej czytał książki małym pacjentom szpitala mieszczącego się przy ul. Szpitalnej, kolegom Dominika. - Widać było, że w piątek był bardzo przejęty i rozemocjonowany.

Dominik oglądał mecz Lech Poznań - Wisła Kraków z perspektywy trybun INEA Stadionu, a całą drugą połowę towarzyszył mu kontuzjowany stoper Kolejorza. Już to było czymś więcej, niż tylko spełniającym się marzeniem. Po zakończeniu spotkania "Żaba" zabrał go ze sobą do szatni świętującej zwycięstwo.

- Normalnie nikt poza nami i sztabem szkoleniowym nie ma tam wstępu i nie robimy wyjątków. Jednak historia Dominika, jego postawa i wielkie serce do walki z chorobą to argumenty, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie. Dla nas to zaszczyt, a dla niego motywacja do tego, by Nigdy Się Nie Poddawał - kończy Hubert Wołąkiewicz.

Młody kibic Kolejorza wyjeżdżał z Bułgarskiej z bramkarską bluzą Krzysztofa Kotorowskiego z sezonu mistrzowskiego i pięknymi wspomnieniami. Na pewno długo ich nie zapomni.

 

 

Następne mecze

Piątek 20.09 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Jagiellonia Białystok
Wtorek 24.09 godz.17:30
Chrobry Głogów
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij