2022-08-30 12:18 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Małgorzata Jurek dołączyła do Lecha Poznań UAM

Małgorzata Jurek została nową zawodniczką Lecha Poznań UAM. To szóste wzmocnienie niebiesko-białych w tym sezonie. 14-latka ze względu na swój młody wiek od razu została wypożyczona do KU AZS UAM Poznań i w Kolejorzu będzie miała szansę zagrać na wiosnę.

Jurek rozpoczęła swoją przygodę z piłką nożną cztery lata temu. Nowa zawodniczka Kolejorza zaczynała w Akademii Piłkarskiej KAO, a następnie przeniosła się do Śląska Wrocław. 14-latka od roku występuje w KU AZS UAM Poznań, skąd właśnie dołączyła do niebiesko-białych.

- Na pewno czuję wielką radość, że mogę grać z herbem Lecha Poznań na koszulce. To duży krok w mojej karierze i możliwość rozwoju. Mogę grać ze starszymi zawodniczkami, więc z pewnością dużo się od nich nauczę. Mam nadzieję, że rozwinę się na tyle, że będę miała możliwość gry w wyższych ligach w niebiesko-białych barwach - mówi Małgorzata Jurek.

14-latka jest zawodniczką niezwykle uniwersalną, podczas przedsezonowych sparingów występowała zarówno w formacji defensywnej, jak i na skrzydle. Zawodniczka Lecha z powodu swojego wieku nie może jeszcze występować w niebiesko-białych barwach w rozgrywkach 2. Ligi, dlatego została wypożyczona na pół roku do KU AZS UAM Poznań.

- Gosia jest nominalną skrzydłową, również pasującą do naszego stylu gry. Jest dobrze wyszkolona technicznie. Jest to młoda dziewczyna, bo dopiero w listopadzie skończy 15 lat i z tego względu wypożyczamy ją na najbliższą rundę, żeby łapała minuty i dalej się ogrywała cały czas trenując z naszym zespołem. Oprócz tego Gosia jest regularnie powoływaną kadrowiczką i była pod naszą obserwacją od dłuższego czasu. Podobnie zresztą jak Julia Przybył, bo nie ukrywamy, że obserwujemy najlepsze dziewczyny z naszego regionu, z Wielkopolski - opisuje Tomasz Mendry, koordynator ds. piłki nożnej kobiet.

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij