2018-02-15 18:42 Mateusz Szymandera , fot. Archiwum prywatne Macieja Makuszewskiego

"Maki" po konsultacji. Powrót coraz bliżej

Zgodnie z planem przebiega rehabilitacja Macieja Makuszewskiego. Skrzydłowy Kolejorza w czwartek wyleciał do Rzymu, gdzie przeszedł konsultację u prof. Marianiego. - Profesor mówił, że wykonałem świetną pracę - podkreśla „Maki”.

Pomocnik po raz drugi wrócił już do kliniki Villa Stuart, gdzie w połowie grudnia przeszedł operację po zerwaniu więzadeł krzyżowych i pobocznych. W czwartek w klinice przeszedł testy siły oraz testy manualne, które potwierdziły, że zawodnik zbliża się do powrotu na boisko. - W piątek w Poznaniu przejdę jeszcze badanie rezonansem. Profesor chce posiadać jego wyniki do dokumentacji mojego leczenia. Jego przeprowadzenie nie było konieczne. Testy w klinice wystarczyły, by określić postępy w leczeniu - zaznacza Makuszewski.

Konsultacja u profesora przyniosła znakomite wiadomości. - Był zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy przez ostatni miesiąc. Od momentu operacji bardzo ciężko pracujemy z Agnieszką Pruśińską i Józefem Napierałą nad moim powrotem do zdrowia. Nie czuję od dłuższego czasu żadnego bólu i dyskomfortu, który miałem jeszcze podczas pierwszej konsultacji. To świetna informacja, bo jestem dopiero dwa miesiące po operacji - przyznaje lechita.

Piłkarz w najbliższym czasie coraz częściej będzie pojawiał się na boisku treningowym. Jest już po pierwszych zajęciach z piłkami. Tych w najbliższym czasie będzie jeszcze więcej. - Mam zielone światło na wykonywanie uderzeń, spokojną grę piłką i zmianę kierunków przy jej prowadzeniu. Mogę też próbować gry jeden na jeden - mówi Makuszewski, który wkrótce poza pracą w klinice Rehasport będzie pracował z trenerem przygotowania fizycznego Andrzejem Kasprzakiem.

Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach Makuszewski będzie brał udział w treningach z całą drużyną. Na razie jednak nie ma zgody profesora na pracę z zespołem. - Będę pracował przede wszystkim indywidualnie. Za miesiąc wracam do Rzymu na kolejną konsultację. Teraz pora na kolejne cztery tygodnie ciężkiej pracy - podkreśla 27-letni piłkarz. - Mam nadzieję, że za miesiąc czeka mnie już ostatnia konsultacja, po której będę mógł wrócić do pracy z drużyną - kończy.

Następne mecze

Sobota 11.12 godz.15:00
Radomiak Radom
vs |
Lech Poznań
Niedziela 19.12 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij