2023-07-13 12:00 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Łuczak dołącza do Lecha Poznań UAM

Martyna Łuczak została nową zawodniczką Lecha Poznań UAM. Obrończyni przeniosła się do Kolejorza z Warty Poznań. - Cieszę się, że dołączyłam do zespołu. Przyszłam tutaj, żeby dalej się rozwijać. To moje pierwsze kroki w seniorskiej piłce i to w klubie, któremu od dziecka kibicuję - mówi stoperka.

Łuczak od początku swojej przygody z piłką grała na pozycji środkowej obrończyni. Pierwsze kroki stawiała w drużynie z chłopcami, a później występowała w takich klubach jak SF Luboń czy Warta Poznań. Stoperka w zespole Zielonych grała głównie w drużynie do lat 17. Razem z tą ekipą wywalczyła trzecie miejsce w Centralnej Lidze Juniorek U-17. Teraz czas na kolejny krok w karierze, jakim jest transfer do pierwszoligowego Lecha Poznań UAM.

- Dołączam do Lecha ze względu na poziom treningów. Mam tutaj parę koleżanek, które chwalą sobie zajęcia i atmosferę. Myślę, że będzie to dla mnie dobre miejsce do rozwoju. Głównym celem jest jak najszybszy debiut i dostanie się do podstawowej jedenastki. Chcę pomóc drużynie w osiąganiu dobrych wyników - opowiada nowa zawodniczka Kolejorza.

- Cieszę się, że dołączyłam do zespołu. Przyszłam tutaj, żeby dalej się rozwijać. To moje pierwsze kroki w seniorskiej piłce i to w klubie, któremu od dziecka kibicuję - dodaje.

17-latka wyróżnia się warunkami fizycznymi, które ułatwiają jej dobrą grę głową zarówno w ofensywie, jak i defensywie przy stałych fragmentach gry. Łuczak nieźle radzi sobie w sytuacjach 1 na 1, co jest ważne biorąc pod uwagę jej pozycję na boisku - Mimo młodego wieku jest już reprezentantką Polski, co świadczy o tym, że ma naprawdę duży potencjał. Martyna posiada dobrą technikę użytkową oraz jest zdyscyplinowana taktycznie. Pasuje do naszego stylu gry, więc myślę, że będzie dla nas bardzo dużym wzmocnieniem - stwierdza Mikołaj Łopatka, przedstawiciel działu sportu Kolejorza.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij