2021-06-08 10:02 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Los rezerw leży w ich rękach

Przed drugim zespołem Lecha Poznań ostatnia seria spotkań w eWinner 2. Lidze, która zdecyduje o końcowych rozstrzygnięciach odnośnie utrzymania się niebiesko-białych na szczeblu centralnym. Najważniejsza informacja dla rezerw Kolejorza jest następująca: jeśli drużyna trenera Artura Węski wygra w Rzeszowe ze Stalą, będzie spokojna o ligowy byt bez konieczności oglądania się na wyniki rozgrywanych równolegle meczów.

W ubiegły weekend lechici przegrali z bijącą się o awans na zaplecze ekstraklasy Chojniczanką Chojnice 1:2. Ten wynik skomplikował sytuację Lecha, ale… mógł uczynić to w znacznie większym stopniu. Swoich spotkań nie wygrały bowiem także inne ekipy walczące o utrzymanie: Znicz Pruszków (0:2 z KKS-em Kalisz), Olimpia Elbląg (1:4 ze Śląskiem II Wrocław), Olimpia Grudziądz (2:2 z Wigrami Suwałki), Błękitni Stargard (0:0 z Garbarnią Kraków) oraz Bytovia Bytów (0:5 z Górnikiem Polkowice). To sprawiło, że niebiesko-biali zachowali piętnastą lokatę w stawce i mają punkt przewagi nad miejscem zagrożonym spadkiem z poziomu krajowego (siedemnastym).

Sytuacja w dole tabeli eWinner 2. Ligi przed ostatnią kolejką:

Miejsce w tabeli

Klub

Liczba punktów

14.

Znicz Pruszków

37

15.

Lech II Poznań

37

16.

Olimpia Elbląg

36

17.

Olimpia Grudziądz

36

18.

Błękitni Stargard

36

19.

Bytovia Bytów*

31

Jeśli chodzi o drużyny zaangażowane w walkę o utrzymanie, rozkład gier w sobotę prezentuje się następująco:

Stal Rzeszów – Lech II Poznań
Motor Lublin – Olimpia Grudziądz
Wigry Suwałki – Znicz Pruszków
KKS 1925 Kalisz – Olimpia Elbląg
Śląsk II Wrocław – Błękitni Stargard

Analizując to, co przed nami na pierwszy plan wysuwa się jeden fakt: jeśli drugi zespół Kolejorza swój mecz zwycięży, nie będzie musiał się oglądać na pozostałe rozstrzygnięcia. Taka też myśl przyświeca trenerowi Węsce, który w tygodniu poprzedzającym wyjazd do Rzeszowa mówi o jednym celu na starcie ze Stalą.

- Jedziemy tam po zwycięstwo i utrzymanie dla Lecha. Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji i tak wygląda ona od początku rundy. Każdy mecz jest dla nas z gatunku tych o życie, a wszystkie te spotkania są od pewnego czasu bardzo wyrównane. Wiemy, że jeśli dobrze podejdziemy do sobotniego spotkania, będziemy w stanie je zwyciężyć - podkreśla szkoleniowiec rezerw.

Istnieje także kilka scenariuszy, w których do utrzymania jego podopiecznym wystarczy remis. Jeden z nich zakłada porażkę Znicza oraz brak wygranej którejś z trzech ekip: Olimpii Elbląg, Olimpii Grudziądz bądź Błękitnych Stargard. W kolejnych natomiast - już przy co najmniej remisie Znicza w Suwałkach - do uniknięcia degradacji niebiesko-biali potrzebowaliby, żeby przynajmniej dwa spośród trzech ostatnich wymienionych zespołów nie sięgały po komplet punktów w swoich meczach.

Z racji na obecny kształt tabeli istnieje też prawdopodobieństwo, że lechici zachowaliby miejsce na szczeblu centralnym nawet w przypadku przegranej w Rzeszowie. Wtedy jednak do tego potrzebowaliby porażek dwóch klubów z trójki: Olimpia Grudziądz, Olimpia Elbląg i Błękitni Stargard albo dokładnie remisu pierwszej z wymienionych, porażki jednej z dwóch ostatnich oraz co najmniej remisu Znicza Pruszków. Wariantów może wystąpić wiele, ale najistotniejsze jest to, że piłkarze Kolejorza mają wszystko w swoich rękach.

*Bytovia straciła szansę na utrzymanie w eWinner 2. Lidze

Następne mecze

Piątek 23.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Radomiak Radom
Piątek 30.07 godz.20:30
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij