2022-11-29 14:14 Adrian Garbiec

Lechowi eksperci na Mundialu

Zbliżają się decydujące mecze w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Katarze. Na swój debiut w tej imprezie cały czas czeka Michał Skóraś, podczas tego Mundialu mamy jednak więcej lechowych akcentów. W studiach redakcji sportowych możemy oglądać osoby związane z Kolejorzem, które jako eksperci służą w nich swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czołowym ekspertem TVP Sport podczas trwającego turnieju w Katarze jest Rafał Ulatowski. Szef rozwoju indywidualnego zawodników w Lechu Poznań występuje nie tylko w studiu przedmeczowym lub pomeczowym, ale także w programie ''Mundial na Tak", gdzie miał możliwość wymiany spostrzeżeń z, m.in. obecnym szkoleniowcem Rakowa Częstochowa, Markiem Papszunem.

- To jest mój trzeci Mundial z TVP. Teraz skupiam się głównie na analizach. Bardzo dużo rzeczy z poszczególnych sytuacji boiskowych wyciągam do pracy w Akademii, oglądając tyle meczów w bardzo dobrej jakości mam też dostęp do kamer taktycznych. Obserwuję zachowania indywidualne zawodników, które sobie wycinam i w bazie działań indywidualnych oraz pozycyjnych wykorzystuję później w treningu. Rozmawiając o meczach Polaków, mogłem podkreślić dobrą postawę naszego wychowanka Jakuba Kamińskiego. Cieszę się, że mogę opowiadać o zawodnikach Lecha, którzy przebywają na Mistrzostwach Świata – mówi Rafał Ulatowski.

W telewizji publicznej swoją wiedzą dzieli się również Łukasz Trałka. Były kapitan Kolejorza po zakończeniu kariery komentuje mecze dla Viaplay, natomiast w trakcie Mistrzostw Świata zasiada jako jeden z ekspertów w studiu na Woronicza 17. Wieloletni piłkarz Lecha Poznań stał się w ostatnich latach jednym z największych odkryć w medialnym środowisku i potwierdza to także przy okazji odbywającego się Mundialu.

Doświadczenie w programach sportowych ma także Maciej Kędziorek. Asystent Johna van den Broma w przeszłości pracował w Kanale Sportowym, a obecnie występuje w produkcjach portalu Meczyki.pl na platformie YouTube. Drugiego trenera Kolejorza możemy oglądać w ''Mundialowych Porankach" czy programach zapowiadających oraz podsumowujących poszczególne spotkania Mundialu w Katarze. W nich zajmuje się głównie analizą taktyczną drużyn oraz piłkarzy występujących na turnieju, a w jego wystąpieniach nie brakuje merytoryki oraz celnych spostrzeżeń.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij