2023-11-25 12:49 Lech Poznań , fot. Patryk Pindral

Lechitki po walce odpadają z Pucharu Polski

Lech Poznań UAM przegrał w 1/16 finału Orlen Pucharu Polski z AP Orlen Gdańsk 1:2. Jedynego gola dla Niebiesko-Białych strzeliła Maja Kuleczka.

Los - w drugiej rundzie Orlen Pucharu Polski - skojarzył Lecha Poznań UAM z ekstraligowym AP Orlen Gdańsk. Rywal niezwykle wymagający, bowiem drużyna z Pomorza zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli i liczy się w walce o tytuł Mistrza Polski. I chociaż przeciwniczki są zdecydowanie bardziej doświadczone w grze na najwyższym krajowym poziomie, to od początku spotkania nie można było zauważyć różnicy pomiędzy drużynami.

Ba, pierwszy celny strzał oddały właśnie zawodniczki Kolejorza. W 2. minucie spotkania Paula Fronczak uderzyła zza pola karnego, ale piłka znalazła się w rękach bramkarki z Gdańska. W kolejnej części meczu gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, mało działo się pod bramkami. Oczywiście wpływ na to mogła mieć pogoda, tuż przed pierwszym gwizdkiem w Poznaniu zaczął sypać śnieg i warunki nie należały do najłatwiejszych.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy - którą trzeba przyznać, że dobrze się oglądało - drużyna z Gdańska wyszła na prowadzenie. Zdaniem pani sędzi Zuzanna Sawicka faulowała jedną z rywalek, co zakończyło się podyktowaniem "jedenastki" oraz żółtą kartką dla defensorki Kolejorza.

Druga połowa wyglądała podobnie jak ta pierwsza i spotkanie wyglądało na bardzo wyrównane. Zawodniczki trenerki Alicji Zając starały się o doprowadzenie do wyrównania i tego celu dokonały w 72. minucie. Wówczas Niebiesko-Białe mogły po raz pierwszy wykonać rzut rożny. Ten stały fragment gry został wprawdzie został wybroniony przez ekipą z Pomorza, ale lechitki przejęły piłkę, dośrodkowały ją w pole karne, a tam najlepiej odnalazła się Maja Kuleczka, która wpisała się na listę strzelców.

Radość poznanianek nie trwała jednak długo, ponieważ po chwili ponownie to goście byli na prowadzeniu. Pani sędzia po raz drugi podyktowała rzut karny dla AP Orlen. Tym razem dopatrzyła się zagrania ręką przez Zosię Poradę. I chociaż Niebiesko-Białe bardzo ambitnie walczyły do końca meczu o kolejnego gola, to jednak goście mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Pucharowe starcie z ekipą z Gdańska było ostatnim meczem Lecha Poznań UAM w 2023 roku. Teraz przed Niebiesko-Białymi krótki odpoczynek i w styczniu lechitki wracają do pracy i do walki o czołowe lokaty w lidze.

Lech Poznań UAM - AP Orlen Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki: Kuleczka (72.) - (39. - karny), (77. - karny)
Kartki dla Lecha Poznań UAM: Sawicka

Lech Poznań UAM: Anna Laskowska - Julia Przybył, Zofia Porada, Alicja Piechocka, Zuzanna Sawicka, Klaudia Wojtkowiak, Maja Kuleczka, Martyna Łuczak, Paula Fronczak (63. Małgorzata Jurek), Matylda Kościelak (63. Monika Poniedziałek), Martyna Nowaczyk (74. Martyna Lechna)