2022-08-05 14:49 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Lechitki kończą przygotowania

Lech Poznań UAM w sobotę rozegra swój ostatni sparing przed startem ligi. Lechitki w dotychczasowych meczach kontrolnych odniosły cztery zwycięstwa. - Jest w nas ten optymizm, zwycięstwa budują mental w drużynie, więc to nas ogromnie cieszy, że wygrywamy te spotkania. Mnie również cieszy fakt, że mogłam sprawdzić dużą liczbę zawodniczek i fajnie, że pojawiła się rywalizacja. Dziewczyny walczą o pierwszą jedenastkę, która ma wystąpić w pierwszej kolejce, więc to jest super, że każda pokazała się z jak najlepszej strony - mówi trenerka Alicja Zając.

Niebiesko-białe swoje przygotowania rozpoczęły w połowie lipca od obozu dochodzeniowego. Piłkarki Kolejorza zmierzyły się również z czterema przeciwniczkami w ramach meczów towarzyskich. Lech Poznań UAM wygrał z Jarotą Jarocin (3:0), Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski (7:3), Ślęzą Wrocław (2:1) oraz Słupczanką Słupca (5:1). Przed beniaminkiem drugiej ligi ostatni sparing z Polonią Środa Wielkopolska.

- Jestem zadowolona z pracy dziewczyn. Fajnie, bo pojawiła się duża jakość, pojawiła się duża liczba zawodniczek. Ta rywalizacja dobrze wpłynęła na rozwój drużyny. Cieszę się, że cały czas poprawiamy nasz styl i dziewczyny coraz bardziej grają tak, jak ja chcę, żeby grały. Bardzo cieszy mnie to nad czym mocno pracowałyśmy, czyli reakcja po stracie piłki, reakcja na odbiór. Jesteśmy bardzo blisko przeciwnika i nie dajemy mu za dużo pola do popisu. Dziewczyny dobrze wyglądają motorycznie, bo naprawdę mocno przepracowałyśmy ten okres, więc ja jestem naprawdę zadowolona i cieszę się z tej szerokiej kadry, bo cokolwiek się zadzieje, to tak naprawdę mamy na każdej pozycji dwie równorzędne zawodniczki - opisuje trenerka Lecha Poznań UAM.

Szybciej niż reszta drużyny do treningów wróciły bramkarki, które początkowo skupiały się na aspektach motorycznych oraz pracowały nad techniką. - Dziewczyny spełniają założenia, które były im podawane wcześniej co do swojego ustawienia. Teraz grają fajnie jako plus jeden, przecinają piłki, a w niektórych sytuacjach nie boją się zagrać na bok czy uruchomić środek. Mają też dużo podań otwierających, do tego zachowują się pewnie w bramce. Widać u nich konkretny progres - stwierdza Jakub Kluźniak, trener bramkarek Lecha Poznań UAM.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij