2022-05-04 14:01 Adrian Gałuszka

Lechitki i lechici piszą matury

W środę egzaminy maturalne rozpoczęły zawodniczki Lech Poznań UAM oraz młodzi piłkarze Kolejorza. Pierwszego dnia przyszło im sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego, a jeszcze w tym tygodniu napiszą matury z matematyki i języka angielskiego.

W tym roku każdy z uczniów musi przystąpić do egzaminu pisemnego z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym. Mowa o języku polskim, matematyce oraz języku obcym nowożytnym, czyli na przykład angielskim, niemieckim bądź francuskim. Oprócz tego zdający maturę wybierają przynajmniej jeden przedmiot dodatkowy (np. biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, itd.), z którym będą musieli poradzić sobie na poziomie rozszerzonym. To oznacza, że część maturzystów zakończy sprawdzanie swojej wiedzy już w połowie przyszłego tygodnia.

Z egzaminem dojrzałości mierzą się w trwającym okresie cztery zawodniczki żeńskiej sekcji niebiesko-białych, Zuzanna Zajączkowska, Urszula Buczak, Martyna Lechna oraz Zofia Rosińska. Oprócz nich stresy związane z maturami przeżywają teraz młodzi lechici. Są to Maksymilian Pingot, Filip Wilak, Maksymilian Manikowski, Krystian Palacz, Karol Fietz, Patryk Gogół, Damian Kołtański, Filip Borowski, Krzysztof Bąkowski, Jakub Malec i rok młodszy od nich Maksym Czekała.

Naszym maturzystkom oraz maturzystom życzymy powodzenia na salach egzaminacyjnych i życzymy jak najlepszych wyników. Te zostaną ogłoszone we wtorek, 5 lipca o godzinie 8:30.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij