2018-02-13 17:54 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Lechici wygrali z Francją

Pięciu zawodników Akademii Lecha Poznań wystąpiło we wtorek w reprezentacji Polski do lat 17 w meczu przeciwko Francji. Piłkarze trenera Bartłomieja Zalewskiego w swoim drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w hiszpańskiej Esteponie pokonali Francuzów 1:0.

Od pierwszej minuty w składzie biało-czerwonych zobaczyliśmy trzech obrońców niebiesko-białych: Karola Smajdora, Wiktora Pleśnierowicza oraz Oskara Nowaka (na zdjęciu, w środku). Ten drugi w ekipie selekcjonera Zalewskiego pełni funkcję jej kapitana. Mecz towarzyski z Francją ułożył się po myśli opiekuna Polaków, bo po blisko 30 minutach jego piłkarze objęli prowadzenie po trafieniu Bartosza Bidy. Rywale atakowali, próbując doprowadzić do wyrównania, ale we wtorek nie padła już ani jedna bramka i to lechici oraz ich koledzy mogli cieszyć się z wygranej.

Wspomniani Smajdor oraz Pleśnierowicz przebywali na murawie we wtorek od pierwszej do ostatniej minuty, natomiast po niemal godzinie gry opuścił ją Nowak. Na boisku z rezerwy w trakcie spotkania pojawiło się dwóch kolejnych graczy na co dzień występujących w ekipie juniorów starszych Lecha Poznań. Trener Zalewski zdecydował się bowiem wpuścić dwóch pomocników, Szymona Czyża oraz Jakuba Białczyka (na zdjęciu, po lewej). Uczynił to odpowiednio w przerwie oraz 56. minucie wtorkowego starcia.

Ze zgrupowania w Hiszpanii lechici powrócą w czwartek 15 lutego. Mecz z Francją był dla nich drugim i ostatnim rozegranym w jego trakcie. W pierwszym z nich Polacy ulegli w sobotę Szkocji 0:1.

Polska – Francja 1:0 (1:0)

Bramki: Bida (29)

Czerwona kartka: Diaby (64)

Polska: Marcel Lotka (41. Jędrzej Grobelny) – Karol Smajdor, Wiktor Pleśnierowicz, Michał Bogacz (78. Kajetan Kunka), Oskar Nowak (56. Bartłomiej Eizenchart) – Paweł Żuk (41. Mateusz Żukowski), Javier Hyjek (68. Mateusz Bogusz), Michał Karbownik (56. Jakub Białczyk), Mikołaj Nawrocki (41. Szymon Czyż), Mateusz Młyński (41. Mateusz Maćkowiak) – Bartosz Bida (56. Olaf Kobacki)

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij