2018-09-11 13:20 Mateusz Jarmusz

Lechici strzelali w meczu z Portugalią

W meczu o trzecie miejsce Turnieju o Puchar Syrenki reprezentacja Polski do lat 17 przegrała z reprezentacją Portugalii 3:4 (2:3). Od pierwszej minuty w biało-czerwonych barwach wystąpili zawodnicy Akademii Lecha Poznań: Jakub Niewiadomski (na zdjęciu), Filip Marchwiński oraz Filip Szymczak. W pierwszej połowie spotkania dwóch ostatnich graczy wpisało się na listę strzelców.

We wtorek, na stadionie w Sandomierzu, rozegrano mecz o trzecie miejsce Turnieju o Puchar Syrenki. Polacy zmierzyli się w tym spotkaniu z Portugalią, a w podstawowym składzie drużyny selekcjonera Przemysława Małeckiego pojawiło się trzech zawodników Akademii Lecha Poznań: Jakub Niewiadomski, Filip Marchwiński oraz Filip Szymczak.

W pierwszej połowie spotkania młodzi Polacy dwukrotnie obejmowali prowadzenie. W obu przypadkach portugalskiego bramkarza pokonywali zawodnicy Kolejorza. Najpierw bramkę na 1:0 zdobył Filip Marchwiński, a dwadzieścia minut później biało-czerwoni ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą gola strzeonego przez Filipa Szymczaka. Na przerwę Polacy schodzili przegrywając jedną bramką, jednak przez większość drugiej połowy zawodnicy selekcjonera Małeckiego walczyli o wyrównanie. Udało się to na dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Niestety polska reprezentacja nie poszła za ciosem, a na dodatek w końcówych minutach stracili gola na 3:4 i ostatecznie przegrali całe spotkanie.

Polska U-17 zakończyła Turniej o Puchar Syrenki na czwartym miejscu. Ostatecznie Filip Marchwiński i Filip Szymczak zagrali we wszystkich meczach turnieju, a Jakub Niewiadomski wystąpił w dwóch spotkaniach.

Polska U-17 – Portugalia U-17 3:4 (2:3)

Bramki: Filip Marchwiński (7’), Filip Szymczak (27’), Nikodem Niski (72’) – (20’), (30’), (56’), (84’)
Polska: Mikołaj Biegański - Jakub Iskra (66’ Dawid Rezaeian), Łukasz Bejgier, Jakub Niewiadomski, Nikodem Niski - Marcel Wędrychowski (46’ Jakub Górski), Kacper Kozłowski (46’ Jan Biegański), Michał Rakoczy, Filip Marchwiński (88’ Kamil Lukoszek), Nicola Zalewski (71’ Daniel Dudziński) - Filip Szymczak (87’ Daniel Szelągowski).