2015-08-10 00:00 Bartosz Aleksandrowicz

Lechici silnym punktem kadry w Nordic Cup

Reprezentacja Polski do lat 17 zajęła drugie miejsce w turnieju Nordic Cup. W kadrze prowadzonej przez Bartłomieja Zalewskiego zagrało pięciu wychowanków Akademii Lecha Poznań.

Reprezentacja Polski do lat 17 zajęła drugie miejsce w turnieju Nordic Cup. W kadrze prowadzonej przez Bartłomieja Zalewskiego zagrało pięciu wychowanków Akademii Lecha Poznań.

Polacy w Szwecji rozegrali cztery spotkania. W fazie grupowej wygrali trzy mecze - z Finlandią, Danią oraz Norwegią. Wszystkie pojedynki zakończyły się rezultatem 2:0, a w ostatnim ze spotkań bramkę zdobył Dawid Kurminowski. Komplet punktów dał reprezentacji awans do finału. W nim jednak Polacy ulegli gospodarzom, Szwedom, 0:1.

W Skandynawii biało-czerwone barwy przywdziewali Kacper Chodyna, Tymoteusz Puchacz, Dawid Kurminowski, Jakub Moder oraz Serafin Szota. Z piątki wychowanków Akademii Lecha najwięcej minut - 304 - rozegrał Puchacz. Pomocnik we wszystkich meczach wychodził w podstawowym składzie, choć ustawiany był na pozycji lewego obrońcy. Pecha miał Kacper Chodyna. W pierwszym meczu trener Bartłomiej Zalewski ustawił go na prawym skrzydle, ale lechita już po 20 minutach musiał opuścić boisko z powodu urazu. Wrócił w finale, gdzie zagrał siedem minut.

Bilans lechitów w turnieju Nordic Cup

Tymoteusz Puchacz - 4 mecze, 304 minuty
Jakub Moder - 4 mecze (wszystkie z ławki), 72 minuty
Dawid Kurminowski - 3 mecze (2 z ławki), 115 minut
Serafin Szota - 3 mecze (wszystkie z ławki), 45 minut
Kacper Chodyna - 2 mecze (1 z ławki), 27 minut

Następne mecze

Piątek 06.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Puszcza Niepołomice
Sobota 21.10 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
ŁKS Łódź

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij