2022-04-19 13:11 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Lechici siłą kadry do lat 16

Pięciu zawodników Akademii Lecha Poznań, Michał Gurgul, Mateusz Mędrala, Patryk Olejnik, Oskar Tomczyk raz Filip Wolski zostali powołani do reprezentacji Polski do lat 16. Biało-czerwonych czekają na początku maja trzy mecze w ramach Turnieju Sześciu Narodów, a ich rywalami będą kolejno Katar, Rumunia oraz Norwegia.

Selekcjoner kadry do lat 16, Marcin Włodarski znalazł miejsce w swojej drużynie na nadchodzące zgrupowanie oraz mecze międzypaństwowe dla pięciu lechitów. Kolejorz będzie reprezentowany przez urodzonych w 2006 roku bramkarza Mateusza Mędralę, obrońców Michała Gurgula i Patryka Olejnika oraz ofensywnie usposobionych Filipa Wolskiego i Oskara Tomczyka. W gronie powołanych niebiesko-biali stanowią zdecydowanie najliczniejszą grupę pod względem przynależności klubowej. Każdy z wyróżnionych zawodników Lecha wcześniej już notował występy w młodzieżowych kadrach naszego kraju.

Gracze z orzełkiem na piersi zmierzą się w dniach 5-9 maja z trzema drużynami w ramach Turnieju Sześciu Narodów. W rozgrywanych w Rumunii meczach naprzeciwko nim staną reprezentanci Kataru, gospodarze oraz Norwegowie. To kolejne tegoroczne zawody z udziałem Polaków. W marcu nasza kadra do lat 16 wygrała turniej UEFA Development, a swój udział w tym zwycięstwie mieli wszyscy wymienieni wyżej lechici.

Nadchodzące mecze reprezentacji Polski do lat 16:

Katar U-16 – Polska U-16 (czwartek, 5 maja)
Rumunia U-16 – Polska U-16 (sobota, 7 maja)
Norwegia U-16 – Polska U-16 (poniedziałek, 9 maja)

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij