2023-03-20 16:48 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Lechici pokazali doświadczenie

Lech Poznań w niedzielne popołudnie wygrał w Łodzi z Widzewem 2:1. Mistrzowie Polski potrafili odwrócić losy spotkania. - Zadziałało nasze doświadczenie i piłkarska dojrzałość - mówi obrońca Kolejorza, Bartosz Salamon.

Wymowny był obrazek z ostatniego fragmentu spotkania. Już przy prowadzeniu poznaniaków gospodarze nie byli w stanie stworzyć zagrożenia, nie mieli żadnej okazji. - Można powiedzieć, że schowaliśmy naszym rywalom piłkę - uśmiecha się Salamon. Faktycznie, przez blisko kwadrans futbolówka była w posiadaniu lechitów, którzy rozgrywali swoje akcje.

- Wystarczy spojrzeć na ten fragment. Dla piłkarzy Widzewa musiało być frustrujące, kiedy nie byli nam w stanie wtedy odebrać piłki. Graliśmy bardzo mądrze i wymienialiśmy kolejne podania. Oni byli już zmęczeni wcześniejszym pressingiem, nie byli już nam w stanie zrobić krzywdy. Zadziałało nasze doświadczenie i piłkarska dojrzałość - dodaje doświadczony obrońca, który w poniedziałek po południu został powołany do reprezentacji Polski.

Lech rozegrał w tym sezonie już ponad 40 spotkań, ma wielu doświadczonych zawodników, którzy wiedzieli jak zareagować w momencie, kiedy rywale pierwsi zdobyli bramkę. Boje w europejskich pucharach zahartowały zespół trenera Johna van den Broma i nie pękają przy wyniku 0:1, na dodatek na tak gorącym terenie jak stadion Widzewa. Stąd po raz pierwszy od kończącej jesień konfrontacji z Jagiellonią Białystok (2:1) na wyjeździe odwrócili losy spotkania i z wyniku 0:1 wyszli na 2:1, co pozwoliło na wywalczenie trzech punktów. - Nawet jeśli jest taki dzień, że nie stwarzamy wielu sytuacji, to zawsze jesteśmy w stanie strzelić gola lub dwa i dzięki temu wygrać - komentuje pomocnik Lecha, Filip Marchwiński.

- Takie odwracanie wyniku daje dodatkowego kopa. Przy korzystnym wyniku mieliśmy dużo kontrolę nad tym, co się dzieje na boisku. Duże gratulacje dla zawodników, również dla tych wchodzących z ławki. To nigdy nie jest łatwe, by wejść w takim meczu i pomóc w wyniku. Dziś była świetna atmosfera na stadionie, cieszy że wygraliśmy dla siebie i dla kibiców, którzy tutaj przyjechali - podsumowuje trener Brom.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij