2022-08-02 15:32 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Lechici na Islandii

O godzinie 14:30 piłkarze Lecha Poznań wylądowali na Islandii. W czwartek wieczorem czeka ich tutaj pierwszy mecz trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy z Vikingurem Reykjavik.

Mistrzowie Polski ruszyli na Islandię we wtorek, czyli dwa dni przed rywalizacją. Autokarem klubowym pojechali po śniadaniu na lotnisko Ławica, skąd po godzinie 10:30 wzbili się w powietrze samolotem Boeing 737-800 linii EnterAir. Podróż przebiegała bez problemów, choć na pokładzie nie brakowało dyskusji o warunkach atmosferycznych na Islandii. W Keflaviku, gdzie jest lotnisko międzynarodowe, w ostatnich dniach była seria trzęsień ziemi. Kolejne spodziewane są w najbliższych dniach. Było także typowanie na kogo Lech wpadnie w ewentualnej czwartej rundzie kwalifikacji.

Lot trwał blisko cztery godziny i prowadził niemal cały czas nad terenami wodnymi. Lechici przelecieli nad Danią, Norwegią i potem zaczęli kierować się w kierunku Islandii. Wylądowali o godzinie 14:30 czasu polskiego, lokalnie był kwadrans przed 13:00. Wynika to z różnicy czasu między krajami. Tutaj jednak w drugą stronę w porównaniu do poprzednich wypraw - do Azerbejdżanu oraz Gruzji. O wynikach losowania lechici dowiedzieli się już po wylądowaniu.

Po dotarciu do hotelu był obiad, a potem odpoczynek i pierwszy z treningów na wyspie. Jutro kolejny, oficjalny na stadionie, na którym odbędzie się czwartkowy mecz z Vikingurem Reykjavik. Początek spotkania o godzinie 18:45 czasu lokalnego (20:45 polskiego).

----

Ważna informacja dla kibiców Kolejorza, którzy wybierają się do Reykjaviku. Bilety będą sprzedawane przed wejściem na trybuny stadionu w stolicy Islandii w czwartek od godziny 17:00. Przewidziane są dwa sektory - pierwszy dla tych fanów, którzy lecą bezpośrednio z Poznania, a drugii dla Polonii islandzkiej. Chętni, którzy chcą się udać na spotkanie proszeni są o przesłanie imienia i nazwiska (będzie lista) na adres stowarzyszenie@wiaralecha.pl. Koszt wejściówki to 20 euro lub 100 złotych - należność przyjmujemy tylko w tych walutach, gotówką, przy bramie wejściowej.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij