2019-11-15 12:00 Lech Poznań

Lech zwiększa kapitał. Piotr i Maja Rutkowscy akcjonariuszami klubu

KKS Lech Poznań Spółka Akcyjna zwiększył kapitały własne poprzez emisję akcji o wartości 2,1 mln zł. Akcje zostały objęte przez Piotra Rutkowskiego i Maję Rutkowską. Objęcie przez nich udziałów w Kolejorzu to podkreślenie rodzinnego charakteru klubu i przekazywania własności następnemu pokoleniu rodziny.

Lech Poznań, jak podkreślał wiele razy właściciel klubu i przewodniczący rady nadzorczej Jacek Rutkowski, zawsze był obecny w jego życiu. Najpierw jako młodego chłopaka ucznia szkoły w Rakoniewicach, studenta Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, przedsiębiorcy i twórcy siły marki Amica, a następnie właściciela klubu ze stolicy Wielkopolski.

- Pamiętam doskonale mecze rozgrywane jeszcze na Dębcu, gdzie słyszało się w trakcie meczu gwizd przejeżdżającej po torach lokomotywy, oglądałem je na nowym stadionie przy Bułgarskiej i tym najnowszym powstałym na Euro 2012. Byłem wiele razy pytany przez kibiców czy Lech to dla mnie inwestycja. Zawsze odpowiadałem, że nie. To realizacja moich marzeń - mówi właściciel klubu Jacek Rutkowski.

- Podobnie było w przypadku pojawiających się raz po raz pytań czy planuję sprzedać Kolejorza. Zawsze podkreślałem, że Lech Poznań to klub rodzinny należący do mnie, do mojej rodziny, i chce żeby tak pozostało przez długie lata. Stąd decyzja o objęciu nowych akcji klubu przez mojego syna i córkę - dodaje prezes Rutkowski.

Lech Poznań SA wyemitował akcje, które zwiększą wartość kapitałów własnych spółki, a które objęte zostały przez dzieci Jacka Rutkowskiego, Piotra i Maję Rutkowskich. Objęcie akcji w klubie to podkreślenie rodzinnego charakteru klubu i przekazywania własności następnemu pokoleniu rodziny.

Piotr Rutkowski pracuje na różnych stanowiskach w Lechu od 2006 roku. Od 2011 roku jest wiceprezesem klubu. - Miałem już okazję wielokrotnie mówić kibicom, że nasza rodzina związała się z Lechem na długie lata, to nie jest i nie będzie krótkotrwała przygoda. Nasza obecność, moja i Mai w akcjonariacie spółki jest tego potwierdzeniem - mówi Piotr Rutkowski.

Maja Rutkowska jest od kilku lat związana zawodowo z grupą kapitałową Amica SA. Jacek Rutkowski jest obecny w KKS Lech Poznań od 2006 roku.

Następne mecze

Sobota 08.05 godz.20:00
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij