2022-06-29 14:57 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Lech zasłużony dla miasta Poznania

W dniu imienin Piotra i Pawła, czyli patronów miasta, Lech Poznań otrzymał tytuł zasłużonego dla miasta Poznania. Wyróżnienie w imieniu klubu odebrała współwłaścicielka Kolejorza, Maja Rutkowska.

Już tradycyjnie 29 czerwca odbyła się uroczysta sesja rady miasta stołecznego Poznania. Zwykle spotkanie odbywało się w poznańskim Ratuszu, ale ze względu na remont po raz kolejny zostało przeniesione do Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po przemówieniach przewodniczącego rady Grzegorza Ganowicza, a także prezydenta Jacka Jaśkowiaka przyszła pora na wyróżnienia dla osób i instytucji, które na trwale zapisały się w historii miasta.

Do grona honorowych obywateli Poznania dołączył profesor Wojciech Łączkowski, który w swoim przemówieniu nawiązał również do Lecha. Niedawno jechał z taksówkarzem, który urągał stolicy Wielkopolski, narzekał na wszystko, więc profesor zapytał go w końcu: czy pan jest może kibicem Legii Warszawa? I wyjaśnił z uśmiechem: - Dobrze, że miał ręce na kierownicy, bo doszłoby do rękoczynów, a ja bym pewnie tu przed państwem teraz nie stał. Oczywiście, chciałem również dodać, że jestem kibicem aktualnego mistrza Polski, czyli Lecha Poznań. Ale Warcie Poznań również kibicuję.

Potem były przyznane tytuły zasłużonych dla miasta. Otrzymali je dziś Anna Chraniuk, profesor Jarosław Kozłowski, a także profesor Ewa Wycichowska oraz KKS Lech Poznań. Przewodniczący Ganowicz opowiedział krótko o historii klubu, wyliczył sukcesy, a także dodał: - To wyróżnienie jest uznaniem roli i zasług Lecha w dziedzinie krzewienia kultury fizycznej wśród mieszkańców, a także promocji miasta na terenie nie tylko Polski, ale również Europy i świata.

W imieniu klubu na uroczystości była współwłaścicielka Kolejorza, Maja Rutkowska.

- Bardzo dziękuję za tę nagrodę i docenienie roli Lecha w społeczności nie tylko poznańskiej, ale szerzej - również wielkopolskiej. Jestem tutaj jako współwłaścicielka, ale chcę podkreślić, że wszyscy pracownicy, piłkarze, trenerzy, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną częścią życia dla mieszkańców miasta jest Lech. Jak istotne są te emocje, które mogą przeżywać, oglądając nasze mecze. W tym roku świętujemy stulecie klubu, nasza drużyna sekcji kobiecej w pierwszym roku awansowała do drugiej ligi, a pierwszy zespół wywalczył mistrzostwo Polski. Tego dnia na ulice wyszły tłumy poznaniaków, dało się wyczuć tę radość, tę atmosferę. Bardzo się cieszę i doceniam, że mogliśmy wtedy razem świętować. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie - mówiła Maja Rutkowska w krótkim wystąpieniu na scenie.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij